Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiçek: Kasetler üzerinden siyaset yapılır hale geldi

Giriş Tarihi: 27.2.2014
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı'nın "Selam Terör Örgütü" soruşturması kapsamında 2 bin 280 kişinin doğrudan veya dolaylı yoldan dinlendiği yönündeki açıklamasıyla ilgili, "Savcı söylüyorsa demek ki gerçeklik payı var" dedi. Ankara Keçiören'de 'Hocalı Anıtı' açılışına katılan Çiçek, şu değerlendirmelerde bulundu:
7 BİN KİŞİNİN DİNLENMESİ: Savcı söylüyorsa demek ki dosyadaki bilgiye göre söylüyor. Savcı açıkladığına göre demek ki bir gerçeklik payı var.
KANUNSUZ DİNLEMELER: Evvela işin, bir kanunsuzluk, hukuksuzluk olduğunu hepimizin kabul etmesi lazım. Aynı zamanda ahlaksızca da bir iş olduğunu kabul etmek lazım. Dolayısıyla bunun üzerinden Türkiye'de siyaset yapılır hale geldi.
HSYK: CHP'nin müracaatı bana da geldi. Artık bundan sonra bu tartışmaya Anayasa Mahkemesi karar verecektir.
MECLİS TV: (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması sırasında) Kesilme konusu olan husus, yasa dışı bir husus. Bu ve benzeri yayınlar açısından da RTÜK'ün yayın ilkeleriyle ilgili 8. maddesinin ilgili fıkralarına bakmak gerekir. Ceza hukuku bakımından da suç teşkil edeceği düşüncesiyle ilk defa karşımıza gelen bir husus. Hukuken incelettik, inceletmeye de devam ediyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiçek: Kasetler üzerinden siyaset yapılır hale geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN