Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çekmeköy'e yeni cemevi

Çekmeköy Belediyesi’nin bağışladığı arsada Çekmeköy’ün yeni cemevi yapılıyor.

Giriş Tarihi: 28.2.2014 12:14 Güncelleme Tarihi: 28.2.2014 12:18
Çekmeköy Belediyesi tarafından bağışlanan 1.160,55 metrekarelik arsada Çekmeköy Cemevi yapımına başlandı.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı tarafından yaptırılan cemevi inşaatının temeli geçtiğimiz günlerde Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Nihat Şahin, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel'in de katıldığı bir törenle atıldı.

Hamidiye Mahallesi'nde 600 metrekarelik alan üzerine kurulan temel üzerinde yapılan cemevi, bodrum kat dahil olmak üzere toplam altı kattan oluşacak. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla yapılan cemevinin beş yıl içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.

Çalışmalarla yakından ilgilenen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, "Şehrimizde kimin neye ihtiyacı varsa o ihtiyaçları karşılamak için yola çıktık. Okul, sağlık ocağı, hastane, camii, cemevi, yol… Vatandaşlarımız bizden ne istediyse, biz o yönde hareket ettik. Onlarla birlikte şehrimizi kuruyoruz. Vakfın, Cemevi yapma düşüncesi olduğunu öğrendiğimizde gerekli her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu söyledik. Arsa tahsisi ve hafriyat çalışmalarının ardından temel atıldı. Vakıf, bitiş tarihi olarak 5 yıl hedef koymuş ama biz destek olacağız ve o süreyi kısaltacağız." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çekmeköy'e yeni cemevi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN