Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meclis'ten sürpriz telekulak hamlesi

Giriş Tarihi: 28.2.2014 10:03 Güncelleme Tarihi: 28.2.2014 10:34
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yazdığı yazıda, yasama dokunulmazlığı kapsamında milletvekilleri hakkında dinleme kararı verilmesinin hukuken mümkün olmadığını belirterek, "İddia olunduğu şekilde bir kısım milletvekilleri hakkında bir işlem yapılıp yapılmadığının Başkanlığımıza bildirilmesi ve yasadışı işlem yapanlar hakkında gereğinin yapılmasını rica ederim" dedi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmek üzere Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına bir yazı yazdı.

TBMM Başkanı, son günlerde bazı basın yayın organlarında bir kısım şahısların soruşturma kapsamında mahkeme kararıyla dinlendiği yönünde haberlerin yer aldığını belirterek, şöyle dedi:

"Söz konusu haberlerin incelenmesi neticesinde dinlendiği iddia edilen kişiler arasında TBMM üyelerinin de bulunduğu görülmektedir. Anayasamızın 83. Maddesi ile düzenlenen yasama dokunulmazlığı kapsamında milletvekilleri hakkında dinleme kararı verilmesi hukuken mümkün değildir.

Başkanlığımız tarafından bundan sonra yapılacak işlemelere esas olmak üzere, iddia olunduğu şekilde bir kısım milletvekilleri hakkında bir işlem yapılıp yapılmadığının Başkanlığımıza bildirilmesi ve yasadışı işlem yapanlar hakkında gereğinin yapılmasını rica ederim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis'ten sürpriz telekulak hamlesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN