Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Paralel yapı virüsü birliğimize tehdit'

"Adı paralel yapı olan virüs, birliğimizi bölmek için ortaya çıktı" diyen Erdoğan: Menderes'in 12 uçak altınla kaçtığını yazdılar. Aynı iftira kampanyalarıyla bugün de karşı karşıyayız

Giriş Tarihi: 28.2.2014
Başbakan Erdoğan dün Burdur ve Uşak'ta vatandaşlara hitap etti. Paralel yapının Mavi Marmara şehitlerinin ailelerini bile dinlediğini söyleyen Erdoğan şu mesajları verdi:
ESKİ TÜRKİYE İÇE KAPANIŞ DEMEK: 30 Mart'ta, eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında bir tercih yapacağız. Eski Türkiye demek yeniden koalisyon dönemleri, yeniden kriz, kaos, gerilim, bunalım demektir. Eski Türkiye demek, yolsuzluk, yeniden yasaklara dönüş, içine kapanmış, iddiası, hedefleri, projeleri olmayan, dünyada esamesi okunmayan bir Türkiye demektir.
ONLAR MONTAJCI: Yeni Türkiye birlik, beraberlik, kardeşlik demek. Bizim bu birliğimizi, beraberliğimizi kardeşliğimizi kıskananlar, bizi bölmek parçalamak isteyenler var. İşte bu adı 'paralel yapı' olan virüs, bizim birliğimizi, bölmek için ortaya çıktı. Ama başaramayacaklar. Sizin bu dirliğinizi, bu beraberliğiniz, kardeşliğiniz, yeniden büyük Türkiye anlayışınız buna fırsat vermeyecek. Onlar ise iftira, dedikodu üretecekler. Onlar montajcı. Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış ama bunların ki yatsıya kadar sürmedi. Eski Türkiye'nin aktörlerini görüyorsunuz. Bugünlerde yeniden iş başındalar. Yeni provokasyonları, yeni darbe girişimlerinin mücadelesi içindeler. Türkiye'yi bir kez daha paçasından tutuyor, aşağılara doğru çekmeye, geçmişe doğru götürmeye çalışıyorlar.
ÖRFİ İDARE TEBLİĞİ: Tarihi ve çok önemli bir belge göstereceğim. Bu belge CHP'nin genel müdürünün o sahte montaj belgelerine benzemez. Eskişehir Örfi İdare Kumandanlığı'nın tebliği olan bu belge, 27 Mayıs 1960 müdahalesinin hemen ardından Eskişehir'de halka dağıtıldı. Diyor ki, "Ankara'daki bütün hükümet erkanı ve Demokrat Parti başkanları yabancı memlekete kaçarken yakalanmışlardır. Beraberlerinde 12 uçak dolusu altın mücevherat ve parayı kaçırmakta iken yakalandılar. Eskişehir'de matbaası olan herkes bu havadisi, yani bu haberleri basıp yayınlamalıdır. Demokrat Parti il, ilçe ve bucak başkanlarının kaçmalarına mahal vermeden tevkif edilmelerini ve askeri kuvvetler gelinceye kadar salınmamalarını rica ederim. Eskişehir Örfi İdare Komutanı Tuğgeneral Bedii Kireçtepe."
AYNI MANŞETLER ATILIYOR: Bu ülke hangi badirelerden geçti, bu Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkede ne menem işler çevirdi. 54 yıl önce 27 Mayıs müdahalesinin öncesinde ve sonrasında her ne yapıldıysa işte bugün de aynı senaryo uygulanmaya, aynı tuzak kurulmaya çalışılıyor. O gün hangi manşetler atıldıysa bugün de tıpa tıp aynı manşetler atılıyor. Türkiye'ye bir kez daha ağır bir bedel ödettirmek istiyorlar, Türkiye'ye bir kez daha ağır bir fatura ödettirmek, Türkiye ekonomisini bir kez daha uçuruma sürüklemek, yoksullaştırmak istiyorlar.
CHP'NİN HOCASI MONTAJ KAYDI VERDİ: Okyanus ötesinden CHP'nin Hocası bu Genel Müdür'ün eline bir montaj ses kaydı verdi. Evet. Önceki rezaletlerden ders alamayan Genel Müdür şimdi de eline tutuşturulan bu montajla işi idare etmeye çalışıyor. Çünkü bu senaryoda Hocası ona bu görevi verdi. 'Sen belge sallayacaksın' dedi. 'Biz buradan montaj yapacağız sen gideceksin grup toplantılarında, meydanlarda bizim montajlarımızı anlatacaksın' dedi. Eline şeker tutturulmuş çocuk gibi ortalıkta dolaşıyor, zannediyor ki montajla Uşaklıları kandıracağız. Zannediyor ki Türk milletini kandıracağım.
EY HOCA YANLIŞIN YOKSA ORADA DURMA: Ey hoca, eğer bir yanlışın yoksa Pensilvanya'da durma. Senin vatanın Türkiye ise buyur vatanına gel. Siyaset yapacaksan çık meydanlarda siyaset yap. Ama bu ülkeyi karıştırma, bu ülkenin huzurunu bozma. Ulusal güvenliğimizi tehdide yönelik birçok provokatif eylemlerin içerisinde bulunma. Şimdi okyanus ötesindeki hocayla CHP genel müdürü, el ele, kol kola şu anda Türkiye'yi bir kaosa sürüklemenin gayretindeler.
MAVİ MARMARA AİLELERİNİ DİNLEDİLER: 3 yıldan fazla bir süre Selam Örgütü adı altında Mavi Marmara şehitlerinin ailelerinin telefonları da dinleniyor. Şu alçaklığa, ihanete bakar mısınız. Sizden bunları dinlemenizi, takip etmenizi kim istedi?
'BİZE DEVLETİN OKULARI YETER' DEYİN: Bu paralel yapının bir gazetesi var. Böyle dayatmayla, zorla satarlar. Dayatmayla, 'dershaneye üye olacaksın gazete almak mecburiyetindesin' derler. Bırakın bunların dershaneleri filan. Bırakın bunların dershanelerini, bırakın bunların okullarını falan. 'Bize devletin okulları yeter' deyin, biz burada size her türlü hizmeti vereceğiz.
BUNLAR SİRK CAMBAZI: Geçen gün bu paralel yapının gazeteleri şöyle bir haber yapmış; 'tablet bilgisayarları öğrenciler almıyor' diye. Bunlar var ya bunlar, bunlar sirk cambazı, sirk cambazı.
'YÜZDE 50' ÇILDIRTIYOR: İnşallah 30 Mart Esma'ların zaferi olacak. Sizden bunu istiyorum. Gençler çok çalışacağız. Bütün bu iftiralara rağmen bütün bu montajlara rağmen, tabii çıldırıyorlar. Hâlâ kamuoyu araştırmalarında yüzde 45, yüzde 50 bandını görünce bunlar çıldırıyorlar.

'Yoğun bakımdan buraya geldim!'
"Bir tane gazete, sosyal medya çıkmış bugün bir haber yapmış duydunuz mu? Ben yoğun bakımdaymışım. İşte yoğun bakımda buraya geldim. Dün Milli Güvenlik Kurulu'ndaydım. Hemen bir yoğun bakıma soktular beni. Yoğun bakımdan çıktım, şimdi buradayım. Buradan da Uşak'a gidiyorum. Artık nelerden medet umuyorlar. Ya montaj ya iftira işte ya öldürecekler ya kaldıracaklar kendilerine göre. Allah'ın verdiği canı kimse Allah'tan başka alamaz, bunu biliniz. Bu mücadeleyi onlara rağmen böyle sürdüreceğiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Paralel yapı virüsü birliğimize tehdit'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN