Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahkemeden Sarıgül'ü üzecek karar!

Malvarlığına 16 yıldır ödemediği banka borcu yüzünden tedbir konulan Sarıgül'e bir şok haber de mahkemeden geldi. Mahkeme tedbir işleminin iptali başvurusunu reddetti.

Giriş Tarihi: 3.3.2014 09:29 Güncelleme Tarihi: 3.3.2014 09:31
Akşam'ın haberine göre; Bank Ekspres'e olan 3.5 milyon dolarlık kredi borcu nedeniyle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından malvarlığına tedbir uygulanan, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül'e bir kötü haber daha geldi. TMSF'nin "tedbir işleminin iptali" talebiyle idare mahkemesine açılan dava reddedildi. Mahkeme, Bank Ekspres'e olan borç nedeniyle Sarıgül ve dokuz ortağının malvarlıklarına tedbir uygulayan TMSF'yi haklı buldu.

DAVAYI ORTAKLAR AÇTI

Davayı, Sarıgül'le birlikte borçtan ortakların açtığı öğrenildi. Geçtiğimiz hafta sonuçlanan davada "ret" kararı verilmesinde, TMSF'nin mahkemeye sunduğu belgeler etkili oldu. Mahkemenin dikkate aldığı belgeler arasında, Sarıgül ve ortaklarının 1998'de çektikleri ve faiziyle birlikte 8 milyona yükselen 3.5 milyon dolarlık krediye ait banka dekontlarının da bulunduğu öğrenildi.

SONUÇ ALMAK DÜŞÜK İHTİMAL

Sarıgül ile birlikte borçtan sorumlu olan ortakların, karara karşı İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'ne itiraz hakları bulunuyor. TMSF'nin mahkemeye sunduğu belgelerin ıslak imzalı oldması nedeniyle itirazdan sonuç alınmasının düşük olduğu belirtiliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahkemeden Sarıgül'ü üzecek karar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN