Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zaman kanaat önderinin sözlerini çarpıttı

Kanaat önderi Şeyh Abdülkerim’in Zaman gazetesine verdiği demecin çarpıtılarak yazıldığı ortaya çıktı. Şeyh ‘Haberi okuduğumda şok oldum’ dedi.

Giriş Tarihi: 3.3.2014 09:19
Doğu'nun önde gelen kanaat önderlerinin açıklamaları, Zaman gazetesi tarafından çarpıtılarak verilmeye devam ediyor. Nakşibendi şeyhi Muhammed Ziyaeddin'in torunu Şeyh Abdülkerim'in Zaman gazetesine verdiği demecin çarpıtılarak yazıldığı ortaya çıktı. Hiçbir taraf tutmadan barış amaçlı demeç verdiğini söyleyen Şeyh Abdülkerim Çevik 'Haberi okuduğumda şok oldum' dedi.

Zaman daha önce Şeyh Nurettin Mutlu'nun sözlerini çarpıtmıştı. Şeyh Abdülkerim Çevik Türkiye'de var olan bütün cemaatleri sevdiklerini ve hepsinin kıymetinin bilinmesi gerektiğini söyledi.


KENDİLERİNE ÇEKMİŞLER

Çevik 'Büyüklerimizin ahlakı gereği biz taraf tutmayız. Güzel ülkemizde barışın olmasını isteriz. Ben açıklamamda barıştan birlikten bahsettim. Ama kendi taraflarına çekerek yazmışlar. Sanki ben tek tarafı destekliyorum gibi ele almışlar. Gerçekten çok üzüldüm. Haberi okuyunca şok oldum' diye konuştu. Şeyh Abdülkerim Zaman gazetesine yaptığı açıklamada İslam Birliği'nin ve kardeşliğin vurgusunu yaptığını söyledi. Zaman gazetesinin ifadeleri çarpıtacağını aklından geçirmediğini söyleyen Şeyh Abdülkerim durumu şöyle açıkladı: 'Tarafmış gibi gösterileceğini hiç düşünmedim.'


HAC'DA SÜREKLİ BAŞBAKAN'A DUA ETTİM

Başbakan Erdoğan'ın hizmetlerini, başarılarını da konuşmasında anlattığını fakat yazılmadığını söyleyen Şeyh Abdülkerim 'Biz Başbakan'ımıza sürekli dua ediyoruz. Hacda sürekli kendisine dua ettim. Biz büyüklerimizden dua etmeyi öğrendik. Herkese dua ediyoruz.' dedi. Türkiye'nin İslam âlemine ümit olduğunu söyleyen Şeyh Abdülkerim 'Türkiye bu kargaşadan zarar görüyor. Türkiye demek İslam âlemi demek.' ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeni Şafak
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zaman kanaat önderinin sözlerini çarpıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN