Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Sarıgül'den başkan değil iyi boksör olur!"

Sarıgül'ün yumrukladığı Mustafa Suver, "Erdoğan'a hakaretten rahatsız oldum, tepkimi gösterdim. Bu adam, bir insanın tepkisine bile dayanamıyorsa, koskoca belediyeyi nasıl idare edecek" dedi

Giriş Tarihi: 4.3.2014
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, 30 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça hem rakip partililere hem de kendi partisililerine yönelik tavırlarıyla tepki çekiyor. Geçtiğimiz cumartesi günü Feshane'de düzenlenen Trabzon Günleri'ne konuk olarak katılan Sarıgül, vatandaş Mustafa Suver'i yumrukladı. Suver "Bu adamdan iyi boksör olur. Çıksın ringlere boksörlük yapsın" dedi. Sarıgül, önceki gün de Eyüp'te gerçekleştirdiği mitingde kendisini alkışlamayan bir CHP'liye de "Tenekeden durma orada, ya alkışla ya kaybol" diyerek hakaret etti. Sarıgül'ün önceki gün Feshane'de düzenlenen 'Trabzon Günleri'nde bir vatandaşı yumruklaması kameralara yansıdı. Sarıgül'ün yumrukladığı SSK emeklisi Suver, yaşadıklarını anlattı. Salonun arkasında gürültü duyunca o tarafa doğru gittiğini, Sarıgül ve ekibinin 'Hırsız Tayyip' sloganları atarak salona girdiğini belirten Suver, atılan sloganlara tepki gösterdiğini, bunun üzerine iki kadının kendisene hakaret ettiğini söyledi. Suver olayı şöyle anlattı:

'ALNIMA YUMRUK ATTI'
"Onlar öyle yapınca polis beni geriye çekti. Ben standın arasına girdim. Önüme Sarıgül çıktı. Fiziki müdahalede bulunmadım. Ağır hakaret etmedim. Sadece 'Sen benim başbakanıma hakaret ediyorsun, hırsız diyorsun. Hırsız sensin. Çünkü senin liderin hakkındaki yolsuzluk dosyaları ile poz verdi. Benim başbakanıma niye hırsız diyorsun?' dedim. O da benim elimi tuttu. Ben de dostane şekilde zannettim. Elimi sıktıkça standa doğru geri çekti. Sonra alnıma bir tane yumruk vurdu. Vurunca onun korumaları etrafındaki adamlar beni sardı. Ben 3 yıl önce by-pass ameliyatı olduğum için yüzümü aşağı eğdim. Sırtıma vurdular. Sonra da benim ellerimi geriye doğru bağladılar. Beni alıp götürürlerken polisler geldi ve ellerinden aldı."

'BELEDİYEYİ NASIL YÖNETECEK'
Suver, Sarıgül'e tepkisini ise şu sözlerle ifade etti: "Tayyip Erdoğan'a yapılan hakaretten rahatsız oldum. Kişisel tepkimi verdim. Rapor alıp kendisinden şikâyetçi olacağım. Bu adam belediye başkanı olabilir. Ama bundan en güzel iyi bir boksör olur. Çıksın ringlere boksörlük yapsın. Eğer bir tane adamın bir lafına tahammül etmeyen adam koskoca büyükşehir belediyesini nasıl idare edecek ben onu merak ediyorum. Benim ona küfrüm yok. Fiziki müdahalem yok. Hiçbir şeyim yok. Ben ona ne dedim de yumruk attı?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Sarıgül'den başkan değil iyi boksör olur!"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN