Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ablaların amacı toplu istifalara yol açmak'

Giriş Tarihi: 5.3.2014
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, cemaatin ablaları ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erdem, "AK Parti'den yoğun istifalar sağlamayı amaçlıyorlar" dedi. Erdem, bir grup gazeteci ile yaptığı sohbette gündemi değerlendirdi. "Bu seçimde oy patlaması yaşayacağız. Anketlerin üzerinde oy alacağız. Meydanlar onu söylüyor" diyen Erdem, AK Parti'nin 9 milyon üyesi olduğunu ve 17 Aralık operasyonundan beri bu sayıda 90 bin artış yaşandığını söyledi. Başbakan Erdoğan'ın da sık sık dile getirdiği cemaatin ablalarına ilişkin bilgi veren Ekrem Erdem, "Çeşitli toplantılar yaptıklarını biliyoruz. Bu toplantılarda AK Parti'den yoğun istifalar sağlamayı amaçlıyorlar. Seçimlerde oyların AK Parti'ye değil de ikna ederlerse CHP'ye, edemezlerse MHP'ye verilmesi gayretleri olduğunu biliyoruz. Kendi gazeteleriyle AK Parti aleyhine broşürler dağıtılıyor. Bütün bunlara rağmen vatandaş inanmıyor" dedi.

'DİĞER SENARYODA KAOS OLUR'
Ekrem Erdem, cemaate gönül veren esnaf ile arasında geçen bir diyalogu da anlatarak, "17 Aralık'tan bu yana borcum yüzde 20 arttı diyor. Yapılanların yanlış olduğunu söylüyor. Birilerinin tuzu kuru olabilir. Esnaf, işadamı ne yapacak?" diye konuştu. "AK Parti zarar görür de onların yazdığı senaryo gerçekleşirse kaos olur" diyen Erdem, "Biz hizmetlerimizi anlatırken masal anlatmıyoruz, yapılanlara, yaşadıklarımıza işaret ediyoruz. Vatandaş, AK Parti'den sonra bunların olmayacağını biliyor" diye konuştu.

'SANDIKLARDA KUŞ UÇURTMAYACAĞIZ'
Barış sürecinden rahatsız olanların 7 Şubat'ta MİT operasyonunu yaptıklarını belirten Ekrem Erdem, "Gezi olayları olmasaydı bugün faiz yüzde 2 olacaktı. Bu seçim Türkiye'ye kurulan oyunu bozma seçimi" diye konuştu. Seçimlerde sandıkların güvenliği için aldıkları önlemleri de anlatan Erdem, "1 asıl, 1 yedek 2 sandık kuryesi sabah erken saatte seçim mahalline gidecek. Sandık mahalli kesinlikle boş kalmayacak. Kuş uçurtmayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ablaların amacı toplu istifalara yol açmak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN