Erdoğan: "Sizi kürsüye çıkaracağım"

Giriş Tarihi: 6.3.2014 13:41 Güncelleme Tarihi: 6.3.2014 14:34

Bazı medya organlarında yayınlanan AK Parti mitinglerindeki kalabalığın 'montaj' olduğunu yönelik iddialar hakkında konuşan Erdoğan, "Medya size sesleniyorum, şu meydanda montaj var mı?" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart yerel seçimleri çalışmaları kapsamında AK Parti'nin Elazığ mitinginde halka hitap etti. Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Vefa şehri, mertliğin, yiğitliğin şehri Elazığ, ne muhteşem bir tablo bu Elazığ. Bu meydanda montaj, fotoşop var mı?

Hamdolsun sizler gibi yol arkadaşlarım var. 30 Mart seçimleri Türkiye için, aziz milletimiz için hayırlara vesile olsun.

Dün akşam Şırnak'ta 28 yaşında bir uzman çavuş kardeşimiz önceden döşenmiş bir mayına basmak suretiyle şehit oldu. Kendisine Allah'tan rahmet, milletimize sabır diliyorum.

Benim Elazığ'a 16. gelişim. CHP'nin, MHP'nin genel başkanları buranın yolunu bilir mi? Gakkoşlardan bu kadar ayrı yaşanır mı? Tabii ki, geliyoruz, geleceğiz.

Hiç görülmemiş bir coşkuyla halkımızla kucaklaşıyoruz.

SÖZ VERİYORUM KÜRSÜYE ÇIKARACAĞIM

Bir kısım medya burnunun ucunu göremiyor. Hele hele bu manzarayı hiç akılları almıyor. Bu görüntüler montaj montaj montaj diyorlar. Tekrar soruyorum şu meydanda montaj var mı? Medya size sesleniyorum ha. Şu meydanda montaj var mı? MHP Genel Başkanına CHP Genel Başkanına onların yandaş medyasına açık çağrı yapıyorum. Bugün bu mitingden sonra Malatya var buyursunlar. Pazar günü Şanlıurfa'dayım.. Kayseri'ye Konya'ya Ankara'ya İstanbul'a gelsinler davet ediyorum. İzmir'e gelsinler... Söz veriyorum kürsüye çıkaracağım onları. Kürsüden seyretsinler.

İnşallah Elazığ 30 Mart'ta destan yazacak. Çok şükür ki sizler gibi yoldaşlarım var. Erdoğan eski milletvekillerinden Hamza Yanılmaz'a da andı. MHP kaç kez geldi Elazığ'a. Biz hem dünyayı, hem Türkiye'yi dolaşıyoruz. Hem hizmet ediyoruz. Hem de Elazığ'a 16 kez geliyoruz.

CHP VE MHP ŞAŞKINLIK İÇİNDE

Bizim mitinglerdeki coşkuyu kalabalık karşısında CHP şaşkınlık içinde, MHP yine öyle.

Bu seçimde partim birinci olmazsa bırakır giderim. Peki bunu muhalefet yapabilir mi hayır yapamaz. Türkiye dimdik ayakta. Ak Parti ile ayakta. 30 mart akşamı sadece Türkiye'de değil bütün dünyada mazlumlar gülecek.

MUHALAFETE BİR PARTİ DAHA KATILDI

Montaj dublaj sizin işiniz. Burada montaj yok, burada başbakan var ve onu bağrına basan halk var. Siz milleti aldattınız. Millet kendisini aldatanlara güvenmiyor.

Şimdi bunlara bir parti daha katıldı. MHP, CHP, Pensilvanya...

ERDOĞAN BİR MARATON KOŞUCUSU

Tayyip Erdoğan, 40 yıldır siyassetin içinde, bir maraton koşucusu.

Türkiye gündemi belirlenen bir ülke değil, gündem belirleyen bir ülke. Siz yılarca Batı karşısında el pençe durdunuz. Onlar talimat verdi. Sizde yerine getirdiniz.

-Sadece Elazığ'a 6 katrilyon yatırım yapıldı.

SİZ ÇETE OLDUNUZ, BUNUN HESABINI SORACAĞIZ

Sizin hocanız başörtüsü için furuat dedi. Yeri geldi alkol de alabilirsiz dedi. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Şimdi yurtlarda çocukları kaldırıp bana ve eşime beddua seansları yapıyorlar. Yapmayan çocukları da yurtlardan atılıyorlar. Ben talimat verdim o çocukları yurda alın diye. Bu ülkede bölücülüğe yer yok. Siz bir çete oldunuz. Dolayısıyla bunun hesabını vereceksiniz.

ELAZIĞ'IN PROJELERİ

Şoşor deresiyle ilgili yaşadığınız sorunları biliyorum. O sorun derha çözülecek. Elazığ'a bir hastane ve stadyum inşa edeceğiz. Bu tesis Elazığspor'a yakışan bir stad olacak. Bir eğitim kampüsü kurulacak. Bu belkide Türkiye'de bir ilk olacak. Elazığ'ı hak ettiği hizmetlere kavuşturuyoruz.

Elazığ'a yapılmış bölünmüş yolu tam 10 katına çıkardık. Havaalanından gelirken gurur duydum. Eskiden buralar köy gibiydi.

230 milyar dolar milli gelirle devraldık, şimdi 800 milyar milli gelirimiz var.

Şimdi IMF'ye borcumuz yok. Şimdi IMF bizden 5 milyar dolar borç istiyor

Enflasyon biz geldiğimizde yüzde 30'du şimdi yüzde 8
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: "Sizi kürsüye çıkaracağım"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN