Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Komisyonu yanıltmışlar

Telekulak'ı soruşturan komisyon üyeleri yaşadıklarını anlattı. Emniyet, komisyon üyelerine 'dinleme merkezi' diye Doblo marka aracı adres gösterip yasadışı dinlemeleri gizlemiş

Giriş Tarihi: 7.3.2014
Yasadışı dinlemeleri araştırmak için geçtiğimiz yıl kurulan Telekulak Komisyonu üyelerinin, bilgi almak için emniyete gittiklerinde kendilerine bilgi verilmediği, dinleme merkezi diye Doblo marka araç gösterildiği ortaya çıktı. Dinlemelerle ilgili birçok kuruma giden ve bu konuda bir rapor hazırlayan, kamuoyunda 'Telekulak Komisyonu' olarak bilinen Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu üyeleri o dönemde yaşadıklarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Komisyon üyesi AK Parti Denizli milletvekili Bilal Uçar, "Yaptığımız araştırmada dinlemelerin devlet imkanları ile yapıldığını biliyorduk. Ama o zaman adres yoktu. Bugün ortaya çıkan tablo vahim. Bırakın Cumhurbaşkanı, Başbakan dinleniyor vatandaşı kim koruyacak?" dedi. Karşılaştıkları durumlar karşısında, devlet içinde bir yapının varlığını hissettiklerini, ancak bunun adını koyamadıklarını söyleyen Uçar, "Bugün ise bunun bir grubun yaptığı ortaya çıktı. Gezdiğimiz kurumlarda bize verilen bilgilerden de tatmin olmadık. Montaj kasetlerle dışarıdan organize edilenler içeriden işbirlikçilerle Türkiye'nin istikrarını bozmaya çalışıyor. Bu yapı ur gibi bütün kurumları ele geçirmiş" diye konuştu.

'GARİP HALLERİ VARDI'
Komisyon üyesi AK Parti Elazığ Şuay Alpay ise milletvekilleri ile bilgi almak için emniyete gerçekleştirdikleri ziyareti anlattı. Ziyarette 'server merkezine ne zaman iniyoruz' dediğini aktaran Alpay, "Birbirlerine bakıp 'Bizim öyle merkezimiz yok' dediler. Polislerin bu sözleri üzerine ben ve birkaç milletvekili arkadaşımız 'Bizim zekamızla alay etmeyin' cevabını verdik. Sonra bize siyah camlı Doblo marka bir araç gösterdiler, 'dinlemeyi bunla yapıyoruz' dediler. Bir gariplik sezdik. Sanki bir şeyler saklıyor gibiydiler. Garip izah edilemeyen bir hal vardı. Gayri resmi tavırları vardı. Yaşadığımız olup bitenden sonra ben diğer kurumların da bu kadar masum olduğunu düşünmüyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Komisyonu yanıltmışlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN