Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ergenekon'da yeni tahliyeler

Ergenekon davasında, Kemal Alemdaroğlu ve Ergun Poyraz'a da tahliye çıktı.

Giriş Tarihi: 11.3.2014 14:48 Güncelleme Tarihi: 11.3.2014 17:37
Özel yetkili mahkemelerin kapatılması ve tutukluluk süresinin 10 yıldan 5 yıla indirilmesiyle tahliye taleplerini değerlendiren ağır ceza mahkemelerinden tahliye kararları çıkmaya devam ediyor.

Ergenekon davasında, İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi İstanbul Üniversitesi eski rektörü Kemal Alemdaroğlu ve Ergun Poyraz hakkında tahliye kararı verdi.

EMEK VE YILDIZ İÇİN TAHLİYE KARARI

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenekon davası kapsamında tutuklu yargılanan emekli Binbaşı Fikret Emek ile SESAR Başkanı İsmail Yıldız'ın tahliyesine karar verdi.

TAŞDELER, DÖNMEZ VE YILDIRIM'A TAHLİYE

İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi Ergenekon Davası'nda tutuklu sanıklar emekli Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Yarbay Mustafa Dönmez ve Eski Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Deniz Yıldırım hakkında tahliye kararı verdi.

ERÖZ VE KILINÇ'A DA TAHLİYE

Ergenekon davasında müebbet hapis cezası alan emekli Korgeneral Mehmet Eröz ile 13 yıl hapis cezası alan MGK eski Genel Sekreteri emekli Orgeneral Tuncer Kılınç da bugün tahliye edildi.

BU SABAH 3 KİŞİ DAHA TAHLİYE OLDU

İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenekon davasında tutuklu bulunan Boğaç Kaan Murathan'ın, İstanbul 21. Ağır Ceza Mahkemesi ise emekli orgeneral Hurşit Tolon ile Durmuş Ali Özoğlu'nun tahliyesine karar verdi. Ancak Hurşit Tolon, Zirve Yayınevi davasından tutuklu bulunduğu için cezaevinden çıkamayacak.

19. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık Semih Tufan Gülaltay'ın tahliye talebini ise reddetti.

VELİ KÜÇÜK'TEN İTİRAZ

Emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün avukatı, İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tahliye talebinin reddine ilişkin kararına itiraz etti.

Küçük'ün avukatı Zeynep Küçük, İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne verdiği itiraz dilekçesinde, verilen tahliye kararlarında birçok sanığın 5 yıllık tutukluluk süresini doldurmadığını belirterek, Anayasa Mahkemesi'nin kararı doğrultusunda sanıkların tahliye edildiğini kaydetti.

Avukat Küçük, müvekkilinin de tahliye edilmesini istedi.

Öte yandan, CHP Milletvekili Mehmet Haberal da yurt dışına çıkış yasağının kaldırılması için nöbetçi mahkemeye başvurdu.

Balyoz planı davasında da tahliye talepleri

Bu arada, Balyoz Planı davasında haklarında verilen karar onanan İhsan Balabanlı, Bekir Memiş, Mustafa Önsel ve Hanefi Yıldırım da nöbetçi mahkemeye tahliye talebinde bulundu.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ergenekon'da yeni tahliyeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN