Türkiye'nin en iyi haber sitesi

81 ilde kırmızı alarm!

Giriş Tarihi: 13.3.2014 11:28 Güncelleme Tarihi: 13.3.2014 11:34

Oy sandıkları ile sayıma ilişkin evrak ve belgeler, gerektiğinde zırhlı araç ve helikopterlerle ilçe seçim kurullarına intikal ettirilecek.

İçişleri Bakanlığı'nın seçimlerin huzur ve güven ortamı içinde gerçekleşmesini sağlamak için hazırladığı genelge, 81 ilin valilikleri ve emniyet müdürlüklerine gönderildi.

Alınan tedbirler şöyle sıralandı:

Çarşı, pazar, durak, istasyon gibi yerlerde düzenlenecek her türlü miting ve gösterilerde yasadışı eylemlere meydan verilmemesi için istihbarat çalışmalarına ağırlık verilecek. Oy sandıklarını kaçırma ya da yakma, psikolojik baskı amacıyla kitlesel eylemlere başvurma gibi faaliyetlere karşı gerekli tedbirler alınacak. Motorlu ve yaya devriyeler, yer ve sayıları her sandığın durumu ayrı ayrı ele alınarak gözden geçirilecek. Oy verme günü bütün umumi eğlence yerleri oy verme süresince kapalı tutulacak. Sandıkların konulacağı yerlerle çevrelerinin iyi aydınlatılması konusunda seçim kurullarıyla işbirliği yapılarak, elektrik arızasına karşı gerekli tedbirler önceden alınacak. Güvenlik açısından hassasiyet arz eden yerleşim birimlerindeki oy sandıkları ile sayıma ilişkin evrak ve belgeler, gerektiğinde zırhlı araç ve helikopterlerden de yararlanılmak suretiyle ilçe seçim kurullarına intikal ettirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
81 ilde kırmızı alarm!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN