Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyet: Haberler gerçeği yansıtmıyor

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, "Polis, çocuğun eline silah verdi" başlıklı haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 13.3.2014 20:51 Güncelleme Tarihi: 13.3.2014 20:53
Berkin Elvan'ın cenazesinden sonra Taksim'de çıkan olaylar sırasında göstericilere müdahale eden polis hakkında, "Polis, çocuğun eline silah verdi" şeklinde haberler çıkmıştı. Bu haberlerin üzerine Emniyet müdürlüğü bir açıklama yaparak olay hakkında bilgi verdi.

Emniyetten yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı medya kuruluşlarında yer alan "Polis, çocuğun eline silah verdi" ve "Polis silahı verdi, çocuk eylemcilere doğrulttu" başlıklı haber ve görüntülerle ilgili kamuoyuna bilgi verilmesi ihtiyacı duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Mezkur görüntülerin izlenmesinden de anlaşılacağı üzere, olay yerinden polisin muhafazası altında uzaklaştırılan yaşı küçük bir çocuğun, toplumsal olaylarda kullanılan ve sadece müdahale anında doldurulan gaz tüfeğine dokunmak istemesi üzerine, görevli polisimiz tarafından çocuğun dokunmasına engel olmak amacıyla tamamen güvenlik için silahın sol elinden sağ eline alınmaya çalışılmasından ibaret olduğu görülecektir. Bu itibarla, bahse konu haberler gerçeği yansıtmamaktadır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyet: Haberler gerçeği yansıtmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN