Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriye'den Türk F-16'larına radar tacizi

Genelkurmay Başkanlığından, Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca icra edilen devriye görevi esnasında, iki F-16 uçağa, Şanlıurfa üzerindeyken, Suriye'de konuşlu SA-22 füze sistemince bir dakika radar kilidini muhafaza etmek suretiyle beş kez tacizde bulunulduğu bildirildi.

Giriş Tarihi: 15.3.2014 14:04 Güncelleme Tarihi: 15.3.2014 19:33
Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan günlük faaliyetlere ilişkin bilgiye göre, Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca iki harp gemisiyle Birleşmiş Milletler/NATO görevleri ve 19 harp gemisi ile milli görevler icra edildi.

TCG Gelibolu (TCB-70), NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 (SNMG-2) kapsamında Okyanus Kalkanı Harekatı (CTF-508) görevini TCG Gökçeada'ya devrederken, Umman Krallığı Deniz Kuvvetleri gemisi Qahir al Amwaj ile geçiş eğitimleri icra edildi, buna müteakiben Uluslararası Denizcilik ve Savunma Fuarı'na (DIMDEX) katılmak ve bölge ülkelere yönelik liman ziyaretleri gerçekleştirmek maksadıyla Dubai'ye intikale geçildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, altı F-16 ile Ege'de eğitim uçuşu, on iki F-16 ile Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu icra etti.

Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca icra edilen devriye görevi esnasında, iki F-16 uçağına Şanlıurfa üzerinde iken, Suriye'de konuşlu SA-22 füze sistemi tarafından, toplam bir dakika radar kilidini muhafaza etmek suretiyle beş kez tacizde bulunuldu.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ise üç bot ile Türkiye-Suriye deniz hududunda karakol görevini yerine getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye'den Türk F-16'larına radar tacizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN