Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet'in sunacağı “İskele Sancak Özel” programında gündemi değerlendiriyor.

Giriş Tarihi: 16.3.2014 21:49 Güncelleme Tarihi: 16.3.2014 23:02
Başbakan'ın açıklamalarından satır başları:

-Öncelikle İzmir özellikle Ak Parti açısından anlamlı ve farklı illerimizden biri. Manisa'da büyük bir coşku vardı yaklaşık 80 bin kişi vardı ve o coşkudan İzmir'e geldim.

-İzmir'de de de büyük bir rakam vardı emniyet rakamlarına göre 180 bin kişi vardı. Tabi bu rakamlar bizlere önemli bir şeyi anlatıyor. İzmir'e yerel yönetim anlamında büyük bir haksızlık var bu haksızlığın başında da beceriksiz bir CHP var.

-Biliyorsunuz İzmirde büyük bir su sorunu vardı biz hemen el attık ve Göldes Barajını inşaa ettik.

-Bir diğer konu İzmir yeraltı problemi çöp problemi İzmir'in büyük sıkıntıları var. İzmir'de hala modern çöp depolama sistemi yok bu CHP'nin neresi modern?

- Belediye başkanlığımdan bu yana baktığınızda, partimin kapatılması çok talihsiz olaydı. Fakat en son gelinen nokta bu yaşadıklarımda Paralel yapı tezgahı zirve yaptı. Tabi bu insanların içinde tanıdıklarımız var. Bu insanalra yaptığımız ikazın haddi hesabi yok, biz bazı şeylere tahammül ettik, onları uyardık, mesela dershane meselesi 1-2 yıllık bir mesele değil taa Hüseyin Bey'in bakan olduğu zamandan beri varolan bi konu, tabi ortada büyük bir rant var.

"GEREĞİ NEYSE YAPACAĞIZ"

- Bunların hepsini bi yere koyun bu adamlar Başbakan'ı dinliyor ve mahkeme kararı diyorlar bir Başbakan'ın dinlenmesi söz konusu olamaz.

- Bunlar bu ülkenin Başbakanı'nı dinleyecek kadar adileştiler.

- Ölmüş annemle ilgili çocuklarımla ilgili iftira üstüne iftira atıyorlar.

- Biz bu devleti sokakta bulmadık. Millet de devletine sahip çıkılsın istiyor. Tüm bunların hesabını verecekler.

- Tehditlerin hepsi benim için hikaye. Ben kefenim ile yola çıktım. Biz gereği neyse yapacağız.

- Nerenin imamı olursa olsun, biz bu ülkeyi karıştırmalarına izin vermeyeceğiz.

- Bu bir çete, bu bir örgüt. Bunlara cemaat falan demez.

- Bunlarda utanma, ar kalmadı.

- Benim uluslararası görüşmelerimi dinleyeceksin böyle bir şey olabilir mi? Burda devlet sırrı var.

- Bu adamlar güvenli (kriptolu) denen telefonları dinledi. Ben soruyorum bunun İslamiyette yeri var mı? Bunlar görüntülü kayıt bile yaptılar, sayın Baykal, Hamzaçebi bunlar hepsi çıktı ortaya.

- Suriye olayında Pensilvanya'nın bir tane ciddi bir açıklaması var mı? Çünkü başka yere hizmet ediyorlar. Hizmet farklı.

- Bu tezgahların döndüğümüzden haberimiz yoktu. Biz onların her şeyine referans olduk. Bütün bunlar yaşandı ve bizim geri dön davetimize, her tarafa çekilebilecek şekilde cevaplar verildi. Bizim huzurumuzu bozmamak için gelinemeyeceği yönde sözler sarf edildi. Bu insan kolay kolay da Türkiye'ye gelmez.

17 ARALIK OPERASYONU

- Burada ulusa tehdit var.

- Kılıçdaroğlu ona gönderilen montajlarla konuşuyor.

- Biz bu devletin bekası için atılması gerekan adımları atmaya başladık ve seçimler sonrası bunları uygulayacağız.

- O evlerde saf temiz insanların olduğuna hala inanıyorum.
- Bu beddular bumerang gibi dener kendilerini bulur.

'TÜRKİYE'YE DÖN' ÇAĞRIMIN SEBEBİ...

- Bu proje yaklaşık 35 yıllık bir proje bu Pelsinvanya'daki zat aslında emekli olmuş değil. Bu zat ilkokul mezunu ve kendisine bi yeşil pasaport uydurulmuş ve ABD'ye gitmiş. Bu adamların ne olduğunu bilmiyorduk biz bu adamlara refere olduk bunların olimpiyatlarına katıldık, sürekli Türkiye'ye gelmek istiyor ama gelemiyormuş gibi bir durum varmış diye duydum çıktım çağrı yaptım ülkene dön dedim. ama ne bilelim böyle olduğunu.

- Düşünebiliyormusunuz bu Pelsinvanya'daki zatın 28 Şubat sürecinde başörtüsüyle ilgili verdiği fetvalar var. Nerden nereye. Bakın bu zat 5 ay önce bu beddualarla ilgi ne diyordu ama kayış atınca bakın nasıl beddua ediyor.

- Bunların bizi seçim dışında bizi iktidardan alma planları vardı, bu haberleri aldım ama Allah'ın verdiği canı Allah'tan başka kimsenin almaya gücü yetmez. Allah'a çok şükür girdiğim ameliyattan daha sağlıklı çıktım ve meydanlardayım.

- Biz 3. havalimanını kimin istemediğini biliyoruz, bunu açıklamıyoruz çünkü ülke olarak stratejik işbirliğimiz var ve sorun yaşansın istemiyoruz 3. boğaz köprüsününde önüne geçmek istiyorlar, bakın Marmaray'ı durduramadılar niye çünkü denizin altından geçiyor görememişler.

ERGENEKON TAHLİYELERİ

- Ergenekon davasıyla ilgili ağzı olan konuşuyor, bizim buradaki tek hedefimiz tutukluluk süreleriyle ilgili düzenleme yapmaktı. Diyelimki bir adam yargılandı ve 10 yıl sonra beraat etti ne olacak bu adama yapılan zulümdür. Biz bu tutukluluk süresini 5 yıla indirdik ama bu 5 yıl bekletmelerini gerektirmez biran önce kararı vermek gerek.

- Biz Anayasa mahkemesine bireysel başvuruyu getirdiğimizde MHP, CHP, BDP buna karşı çıktı ama şimdi bu adamlar en fazla bundan yararlananlar oldu. Tabi bu adamlar beraat etmiş gibi bir algı oluşturuluyor bu adamlar beraat etmedi hala yargılanıyor ve ayrıca bu adamların yurtdışına çıkış yasakları var.

- Biz böyle olumlu bir adam atttık ve bu konularda özellikle bireysel başvuruda yeni adımlarda atılabilir. 17 Aralık öncesinde bu insanlar intikam timi kurmuş bu adamlar bunları burada nekadar fazla yatırırsam kardır mantığıyla hareket ediyor. Öyle bir şey olabilir mi?

28 ŞUBAT'TA SİVİL KANAT

- Burada sadece TSK'nın subaylarını yargılamayı doğru bulmuyorum o dönemde bazı medya gurupları sivil kanatlar vardı bunlar niye yargılanmıyor. Bu Paralel yargı ve bunun pazarlayıcılarıda bu işin içindeydi. Şimdi bu seçim kampanyalarında da aynı başlıklar aynı köşe yazıları yazılıyor.

ÇÖZÜM SÜRECİNE MÜDAHALE

- Sürece yönelik son pakette çok ciddi adımlar var özallikle bölgeyi rahatlatacak bir hava sözkonusu ama bu paralel dediğimiz fenomen tabi bunuda baltalamak istedi şimdi ülkeyi nasıl karıştırabiliriz diye düşünüyorlar.

- Bizim bu noktadaki alternatiflerimiz çok farklı. Özel okullar getirdik her dilde özel okul kurmasına imkan sağladık ve bugüne kadar tespit ettiğimiz her şeyi bu pakete oturttuk ve hala sona ermedi sürekli güncellenerek ona göre ayarlanacaktır.

- Ben Oraları gezerken bizden hep istenen olağanüstü hali kaldırın başka bir şey istemeyiz biz ilk o işi yaptık. O bölgedeki insanımız neye laikse, batı da ne varsa orda da olsun istedik.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN