Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Gerçek dışı ve kötü niyetli”

Paralel yapıya yakın gazetelerin bir iftirası daha yalanlandı. Başbakan Erdoğan, Aydın'daki mitingde, oğlu Bilal Erdoğan adına bir avukat tarafından daireler alındığı yönündeki iddiaların yer aldığı haberleri sert bir dille yalanlayarak gerekli yasal işlemlerin başlatıldığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 17.3.2014 14:32
Aynı gazetelerin hedefindeki Serhat Albayrak ve Berat Albayrak da aynı haberlerle ilgili olarak gerekli hukuki işlemlerin yapılacağını açıklayarak iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtti.

Serhat Albayrak ve Berat Albayrak'ın avukatı Fatih Savaş, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"17.03.2014 tarihli Taraf ve Bugün gazetelerinde, Şehrizar Konakları isimli projeden Ömer Faruk Akbulut'un taşınmaz alımı yaptığına ilişkin bir haber yapılmış ve müvekkiller de bu habere dahil edilmeye çalışılmıştır.
Haberle hiç ilgisi olmadığı halde, müvekkiller Sn.Serhat Albayrak ve Berat Albayrak da habere konu edilmeye çalışılmış ve sanki hukuka aykırı birtakım işlemler yapılmakta ve müvekkiller de bu işlemin tarafıymış gibi gösterilmeye çalışılmıştır.
Tüm kamuoyuna belirtmek isteriz ki, Müvekkillerin Ömer Faruk Akbulut'la herhangi bir vekalet ilişkisi bulunmamaktadır. Dolayısıyla, gerçeklikle ilişkisi olmayan haberlerin Müvekkilleri karalamaya çalışmaktan başka bir amacının bulunmadığı açıktır.
Çamur at izi kalsın mantığı ile hareket edilerek, iftiralarla bezenen, yalan ve uydurma bilgiler içeren bir takım senaryoları okuyucuya haber olarak sunmak, gazetecilik olarak tanımlanamaz.
Bir süreden beri, yapılan asılsız ve kötü niyetli haberler tarafımızca hep yalanlanmasına rağmen, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek seçime yönelik olarak paralel yapı odaklı yapıldığı anlaşılan ve yapılmaya da devam edilen karalamaların habercilikle ilgisinin olmadığı açıktır.
Basın ahlakından yoksun, sadece iftira atma odaklı, ahlaki ve vicdani değeri olmayan, kirli ilişkiler içerisinde hep kiralık kalemler kullanan kişilerin yaptığı haberlerin kamuoyu nazarında hiçbir değeri yoktur.
Müvekkiller hakkında, hayal mahsulü, gerçek dışı ve kötü niyetli yapılan asılsız haberleri yapan ve yayınlayanları kınıyoruz.
Belirtilen kötüniyetli haberleri yapan kişi ve kurumlara karşı tekzip başvurusu yapılmış, haberi yapanlara karşı manevi tazminat davası açılmış, cezai başvurularda bulunulmuştur. Bu ve benzeri kişi ve kuruluşlara karşı hukuki zeminde sahip olduğumuz haklar sonuna kadar ve en etkili şekilde kullanılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyururuz. 17/03/2014
Sn.Serhat ALBAYRAK ve Sn.Berat ALBAYRAK
Vekili
Avukat Fatih Savaş"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Gerçek dışı ve kötü niyetli”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN