Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakanla yalnızca o görüşebildi

18 Mart törenlerine katılmak üzere Çanakkale'ye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile konuşmak isteyen yüzlerce kişiden sadece 91 yaşındaki Fatma Göverek amacına ulaştı.

Giriş Tarihi: 18.3.2014 16:58
Sabah saatlerinde kordon boyunda düzenlenen resmi törenlere katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra Çanakkale Valiliğini ziyaret etti. Valilik önünde toplanan yüzlerce kişi Başbakan Erdoğan'ı görmek için koruma engellerini aşmaya çalıştı. Başbakan Erdoğan'ın korumaları, 91 yaşındaki Fatma Göverek'i ısrarı üzerine geri çevirmedi. Bazı korumaların sert davranışlarına aldırış etmeyen Fatma Göverek, valilik binasının bahçesinde bir sandalyeye oturtuldu. Bu esnada koruma polisleri çocuklara oyuncaklar dağıttı.

Yaklaşık 2 saat süren valilik ziyaretinin ardından Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar ve protokol mensuplarıyla birlikte binadan çıkan Başbakan Erdoğan, kendisini bekleyen kalabalığa el salladı. Başbakan Erdoğan, otomobiline binmeden önce, Fatma Göverek'in yanına giderek elini öptü ve kendisiyle bir süre sohbet ettikten sonra alandan ayrıldı.

Başbakan Erdoğan ile görüştükten sonra İHA'ya konuşan Fatma Göverek, 1 yıldır Erdoğan'ın Çanakkale'ye gelmesini beklediğini söyleyerek, 'Kendisini çok görmek, konuşmak istiyordum. Televizyonda görüyordum. Artık görüp konuştum. Onu çok seviyorum' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakanla yalnızca o görüşebildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN