'Gülen artık dini değil, siyasi bir lider'

Giriş Tarihi: 18.3.2014
Fethullah Gülen'in Zaman gazetesine verdiği röportaja hükümetten sert tepki geldi. A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, gelişmelerin ortada dini otorite değil siyasi bir lider olduğunu ortaya koyduğunu söyledi. Cemaatin iktidara açtığı savaşın komplo ve darbe girişimi olduğunu savunan Atalay, seçimlerden önce çok yönlü soruşturmanın başlayacağının işaretini verdi. İşte Atalay'ın açıklamalarından satır başları:
CHP'YE VERİLER VERİYOR: Kendisi zaten istihbarat örgütü gibi. Hepimizle ilgili iftiralar yayınlıyor, ses tapeleri montajlar görüntüler. Şu anda CHP ile ittifak içinde. CHP genel başkanına veriler veriyor aman şunları kullanın diye.
DİNLEME KARARI VEREN HAKİMLER DE SORUŞTURULACAK: En mahrem konuların, devlet sırlarının konuşulduğu kriptolu telefonlarının nasıl dinlediler. Şu anda çok geniş bir çalışma var. Dinleme kararını veren hakimler de dahil masaya yatırılacak.
CADI AVI OLMASIN DİYE UĞRAŞIYORUZ: Her konuda hukukun içinde olmayı çok önemli görüyoruz. Terörle mücadele de dahil her şeyi demokratik ortam ve hukuk içinde yaptık. Burada bir cadı avı olmasın, haksızlıklar olmasın. Dosyalar tam olgunlaşsın belgelensin ondan sonra soruşturmalar olsun.
19 BÖCEKÇİ: (Başbakan'ın ofisine böcek konulması) Şu anda 19 kişi değişik illerde, yurtdışında olanlar da var. Bunların emniyet teşkilatıyla ilişkilerinin kesilmesi için idari işlem sürüyor, ondan sonra da dava başlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gülen artık dini değil, siyasi bir lider'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN