Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan meydan okudu

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Suriye'deki Süleyman Şah Türbesi çevresindeki gelişmelere ilişkin, "Türkiye, güçlü bir devlettir ve kendi vatan topraklarını koruma gücüne sahiptir" dedi.

Giriş Tarihi: 22.3.2014 16:34
Sivas'ın Hafik ilçesinde partisince düzenlenen mitinge katılan Yılmaz, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun "(IŞİD güçleri, Süleyman Şah Türbesi'ni kuşattı, 3 gün içinde Türk bayrağı inmez, askerler de çekilmezse türbeyi yerle bir ederiz) diye bir açıklama var. Bununla ilgili neler söyleyeceksiniz?" şeklindeki sorusu üzerine Yılmaz, "Orası, Türkiye Cumhuriyeti vatanına ait bir toprak parçası. Urfa'ya (Şanlıurfa) saldırıya ne karşılık verilirse Süleyman Şah'a (saldırıya) da o karşılık verilir" diye konuştu.

Bakan Yılmaz, şunları söyledi:

"Biz, hep şunu söyledik; bu coğrafyada Türkiye'yi kendisine hasım tutanın istikbali olmaz. Dolayısıyla da herkes ayağını dengeli atacak. Ne söylediğine dikkat edecek ve yaptığı hareketin ne sonuç doğuracağını kavraması lazım. Türkiye, güçlü bir devlettir ve kendi vatan topraklarını koruma gücüne sahiptir."


"BARIŞ SÜRECİ BU MİLLETİN LEHİNEDİR"

Yılmaz, bir basın mensubunun "Öcalan'ın 2015 yılında serbest kalacağı söz konusu, böyle bir şey var mı?" şeklindeki sorusu üzerine, "Böyle bir şey yok, kendisi böyle bir şey söyledi mi? Ancak vatandaşın kafasını karıştırmak isteyen bunu dile getirir" dedi.

Çözüm sürecinin önemini vurgulayan Yılmaz, "Barış süreci, bu milletin lehinedir, menfaatinedir. Milletin maddi kaynaklarını heder etmiyoruz, boş yere harcamıyoruz. Hiçbir yere ateş düşmüyor. Biz, bunu söylüyoruz. Güneydoğu'daki insanlar da bunu söylüyor, Türkiye'nin dışında olanlar da Türkiye'nin geleceğinin iyi olmasını istiyor ancak Türkiye'nin geleceğinin iyi olmasını istemeyenler, ülkeyi karıştırmak için bahane arıyor. Böyle bir şey yok. Barış süreci devam edecek" şeklinde konuştu.

Bakan Yılmaz, Hafik'teki programının ardından Doğanşar ilçesine geçti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan meydan okudu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN