‘Bu vatana en büyük hainliği yapıyorsun’

İstanbul'da mahşeri kalabalığa hitap eden Başbakan Erdoğan: Pensilvanya'daki zat benim için 'O uzun hainlik yaptı' diyor. En büyük hainliği bu vatana sen yapıyorsun. Neden kaçıp gittin?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün partisinin Kocaeli ve İstanbul mitinglerine katıldı. Erdoğan İstanbul'da konuşmasına "İstanbul, canım İstanbul. Aşkım, sevdam, davam, kavgam ey İstanbul. Seni yürekten selamlıyorum. Ey aziz İstanbul. Ey kutlu peygamberin buyruğuna nail olmuş yüce şehir. Ey Mekke'nin kardeşi, Medine'nin kardeşi. Şam'ın, Kudüs'ün, Diyarbakır'ın kardeşi İstanbul. Seni kalpten selamlıyorum" ifadeleriyle başlarken, iki mitingde şu mesajları verdi:
BİR MONTAJ DA SEN YAP: Varsın birileri montaj desin. Kılıçdaroğlu oğlu bak bu montajı nasıl yaptık. Güzel mi. Beğendin mi. Bir montaj da sen yap böyle. Varsın birileri montaj desin. Taşıma desin. Bu muhteşem coşkuyu küçümsesin. Bugün çok başkasın İstanbul. Bir kez daha tarih yazıyorsun İstanbul. Bugün bir kez daha oyunları tuzakları bozuyorsun İstanbul.
ADAM BULAMIYORLAR: Pozlar veriyordu. Yolsuzluk klasörü. Böyle şeyler olacağını da zannetmiyordu o zaman. Baykal genel başkan. O da yanında klasörün önünde poz veriyor. Kimin klasörü bu şu anda İstanbul'da büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterdikleri zatın. Ne yaptılar onu partiden ihraç ettiler. O ihraç ettikleri kişiyi şimdi getirdiler büyükşehir belediye başkan adayı yaptılar. Oraya getirip aday yapacakları insan yok. Bunlar felç olmuş felç.
EN ÖNEMLİ DERSİ PENSİLVANYA'YA VERECEĞİZ: İstanbul'daki elitler Recep Tayyip Erdoğan'ın başkan seçileceğine inanmıyorlardı. Milletim onlara ders verdi. 30 Mart'ta sadece onlara değil hani bu telefonları dinleyenler var ya, Pensilvanya var ya en önemli dersi ona vereceğiz. Sülük zararlı kanı emer. Bunlar bizim helalimizi yediler. Helalimizi yediler. Sadaka dediler yediler. Zekat dediler yediler. Kurbanlık koyun dediler yediler. Adak dediler yediler.
İYİ NİYETİMİZİN KURBANI OLDUK: İyi niyetimizin kurbanı olduk. Bakınız şu başörtülü kızlarımızın yahu üniversiteye giderken başlarını açmaları noktasında fetva veriyor beyefendi. Niye. Çünkü 28 Şubatçı generaller onu istediler. Ya sen nasıl hocasın be. Ama 28 Şubat öncesi öyle demiyor. O zaman başka. Akşam başka sabah başka.
MONTAJ FABRİKASI: Pensilvanya'daki zat, çiftliğinin yanında bir yer satın aldı. Oraya da montaj fabrikasını kurdu. Orada montajlar yapılıyor. Çok kabiliyetli yeğenleri varmış, yeğenleriyle bu işi götürüyor. Hocaefendi ya, tek ceketi varmış. Nasıl tek ceketse, buna CHP de, MHP de, BDP de, milyarlarca dolarlar da sığıyor, ananaslar sığıyor, rafineriler sığıyor. Sen neyin hocasısın? Maşallah tek odada oturmuş. Ben senin İstanbul'da Altunizade'de oturduğun yeri de biliyorum, şu andaki çiftliğini de biliyorum, oradaki villaları da biliyorum. Yavuz hırsız ev sahibini bastırır ya hemen montajlarla üzerimize gelmeye başladılar.
PENSİLVANYA AHLAKTAN YOSUN: İşte bu Pensilvanya, işte bu Pensilvanya partileri en başta ahlaktan yoksunlar. 17 Aralık'ta yargı ve emniyet içindeki çeteleri ile Türkiye'ye saldırdılar. Dik durduk. Gereken cevabı verdik. Ardından kasetlerle, montajlarla, dublajlarla, her türlü ahlaksızlıkla, edepsizlikle, şahsıma, aileme, arkadaşlarıma saldırdılar. Bu kirli, ahlaksız, çirkin saldırılar için CHP'yi, MHP'yi kullandılar. Hâlâ da saldırıyorlar. Hâlâ da ahlaksızca, edepsizce işler yapıyorlar. 'Şu çıkacak, bu çıkacak. Şunu yayınlayacağız, bunu yayınlayacağız'. Yalan üstüne yalan, söylüyorlar, iftira üzerine iftira atıyorlar.
EN BÜYÜK HAİN SENSİN: İki de bir bir şey söylüyorlar; '15'inden sonra şu yayınlanacak' hâlâ yayınlayacaklar. '20'sinden sonra şu yayımlanacak', hâlâ yayımlayacaklar. Şimdi 25'inden sonra yayımlayacaklar. Bizim abdestimizden şüphemiz yok, namazımızdan da şüphemiz olmaz. Çiğ yemedik, haram yemedik, karnımız ağrımaz. Hiçbir korkumuz yok. Asla boyun eğmeyiz. Ellerinde ne varsa çıkarsınlar. Eteklerinde ne varsa döksünler. Nasıl montaj yaparlarsa yapsınlar. Bunlarda utanmak yok. İşte bunların Pensilvanya'daki zatı benim için ne diyor? 'O uzun hainlik yaptı bize' diyor. Eğer bir hainlik varsa sensin sen. En büyük hainliği bu vatana sen yapıyorsun. Eğer dürüstsen, samimiysen, suçun yoksa niçin 99'da buradan kaçıp gittin. Ne diyor? İnzivaya çekiliyormuş Pensilvanya'da. İnziva için İstanbul'dan, Kocaeli'nden, Konya'dan, memleketin Erzurum'dan güzel yer mi var. Zerre kadar korkmadık, korkmuyoruz ve korkmayacağız. Bu ahlaksızları da asla bunların yanına bırakmayacağız.
DOĞAN VE CİNER: Doğan grubu ve Ciner grubu bize yapılan ahlaksızlığa destek oluyor. Çünkü Pensilvanya'nın elinde onlarla ilgili kasetler var.

"Twitter'ı seyir mi edelim?"


"Ne dedik? Biz kapatacağız. Malum medya bize saldırıyor. Kim olursa olsun, dinlemiyorum. Dünya karşımıza dikilse ülkemin güvenliğini tehdit eden her saldırıya karşı tedbir almak durumundayım. Bunlarda montaj var, her yol var. Aklıselim sahiplerinin hala nasıl bu Facebook'u, YouTube'u, Twitter'ı savunduğunu anlayamıyorum. Duralım mı? Hâlâ seyir mi edelim?"

TELEKOMÜNİKASYON İŞGAL ALTINDA:
Telekomünikasyon. Maalesef işgal altında. Her türlü numara yapılıyor. Mahkeme kararı neticesinde yapılan uyarıya rağmen, hesabı kapatmıyor. Kim ne derse desin. Biz kendi göbeğimizi keseceğiz.

2 milyon kişi Yenikapı'da tarih yazdı

AK Parti'nin "Yeniden Milli İrade Mitingi", 700 bin metrekarelik Yenikapı Meydanı'nda düzenlendi.

Yaklaşık 5 saat önce dolmaya başlayan alanda yapılan anonslarda katılımcı sayısının 2 milyonu aştığı vurgulandı. Yenikapı'ya helikopterle gelen Başbakan Erdoğan da, kalabalığa havadan el salladı.

Meydanın mitinge hazırlanması için 2 bin kişi çalıştı. 6 bin 200 otobüs ve 70 tekne kiralandı. Miting alanı ve çevresinde 3 bin polis görev yaptı. Meydanın çeşitli noktalarına 16 dev ekran konuldu.

Başbakan Erdoğan, yaklaşık 2 saat süren konuşmasının sonunda bir sürpriz yaptı. AK Parti'nin seçim şarkısı Dombra'nın bestecisi Arslanbek Sultanbekov'u sahneye davet etti. Ardından Dombra'nın orijinal versiyonu ile Uğur Işılak'ın AK Parti için yaptığı uyarlama peş peşe çalındı. Bu sırada meydanda büyük coşku yaşandı.

Bir grup "Her Biji Serok Erdoğan (Çok yaşa lider Erdoğan)" yazılı Kürtçe pankart açtı.

Başbakan'ın konuşması sırasında, meydanda dev bir Türk bayrağı ve üzerinde "Millet eğilmez, Türkiye yenilmez" ifadesinin yer aldığı dev bir poster açıldı.

Miting sırasında 50'yi aşkın kişi kayboldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Bu vatana en büyük hainliği yapıyorsun’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN