Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sır görüşmede ilginç ayrıntı

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Sarıgül'ün 2004 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile gizli bir görüşme yaptığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 25.3.2014 10:18 Güncelleme Tarihi: 25.3.2014 10:23
4 Aralık 2004 tarihinde Halka ve Olaylara Tercüman gazetesinde de yer alan bu bilginin detayları bir hayli ilginç...

Aykırı Yayınları'ndan basılan Mustafa Sarıgül gerçeğinin anlatıldığı 'Düğün Evinin Tefçisi, Ölü Evinin Yasçısı' kitabında bu görüşme şöyle anlatılıyor:
Baykal, partisinin içinde yıldızı parlamaya başlayan Sarıgül'ün Şişli yerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığını koymasını ister. Sarıgül ise kazanamayacağını bildiği için istemez.

Genel Başkan Deniz Baykal ile CHP Genel Merkezi'nin Şişli yerine CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı ol baskısını artırınca Mustafa Sarıgül çareyi Başbakan Erdoğan ile görüşmekte bulur.

Görüşmede Sarıgül, seçimi kazanabileceği parti olarak Ak Parti'yi düşündüğü için Başbakan Erdoğan'a partisinden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olmak istediğini çıtlatır.

Başbakan Erdoğan, hakkında onlarca soruşturma süren Sarıgül'e nazikçe CHP'de siyasete devam etmesinin daha doğru olacağını ifade ederek partisine gelmesine müsaade etmez.

Baykal sonradan haberi olduğu bu görüşme ile ilgili 10 Ocak 2005 tarihinde Radikal gazetesine verdiği mülakatta, "Görüşmeden benim ve parti yönetiminin haberi olmadı. Seçimden önce CHP'ye bir tahrip kalıbı yerleştirilmiş." İfadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Haber7
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sır görüşmede ilginç ayrıntı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN