Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Erdoğan'dan önemli sözler

Başbakan Erdoğan yerel seçimlere az bir süre kala gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 26.3.2014 00:45 Güncelleme Tarihi: 26.3.2014 02:48
İşte Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları:

-Kastamonu'da bugün çok ayrı bir tablo gördüm. Halkın da bu durumu göz önünde bulunduracağını umuyorum.

-Samsun'da da çok farklı tablo var. Pazar akşamı da Samsun'da büyük bir farkla zaferin geleceğini inanıyorum.

- Eğitimde sağlıkta yaptığımız yatırımlar çok çok fazla. Samsun bugün 57. mitingim oldu. Samsun tarihi bir mitingdi. Samsun'da Cumhuriyet tarihi boyunca böyle miting görülmemiştir. Bu caddeleri de bu katarsak 100 bini aşkın bir katılımın olduğu bir miting oldu. Samsun'da zaten adayımıza büyük bir ilgi ve güven var. İlçelerinde tamamını alacak bir heyecan ve coşku gördüm.

-Suriye ile ilişkilerimize baktığımızda geçmişte çok çok iyiydi. Maalesef Tunus'taki olaylardan sonra Suriye'de de oalylar başladı. Biz kendilerini uyardık. Rejim değişikliği yapın dedik. Gereken desteği verelim dedik. Son toplantıda her şeyi konuştuk, ama biz bugünkü gibi bir Esed'i beklemiyorduk. Her gün telefon diplomasisi yaptık, en sonunda Ahmet Bey'i gönderdim. Ama hiç bir şekilde bizi dinlemedi. Bir Ramazan akşamıydı, camileri filan bombaladı. Ben hemen akşam aradım, ne olur şu insanları Cuma akşamı öldürmeyin ne olur dedim. Bunu benim adamlarım yapmıyor dedi. Hala kendi adamı olduğunu kabul etmiyordu.

-Biz tabiki yardımlarımızı devam ettireceğiz. Bu tabi hala insanları öldürmeye devam ediyor. Biz zaten angajman kurallarımızı açıklamıştık. Bizim hava sahamızı ihlal eden uçaklara karşı önlemlerimizi alırız. Bundan sonraki süreçte de bunları yapmak zorundayız.

- Aranan TIR'lar Bayır Bucak Türkmenlerine yardım götürüyordu. Burada da muahlefet başkalarının avukatı oldu, kendi ülkesinin yanında yer almadı. Süleyman Şaş Türbesi'ne karşı bir hamle olursa gereken yapılacaktır. O topraklar bizim topraklarımızdır. Türkiye'ye yapılan bir saldırıdır oraya yapılacak bir saldırı.

- Niğde'deki hain saldırı ile ilgili bir takım bilgiler edinilmiştir. İstihabrat teşkilatlarımız gerekeni yapacaktır.

- Bu seçimlerde özellikle karşımıza çıkan bir Pensilvanya gibi bir şey var. Özellikle Cumhurbaşkanı, bakanlar dinleniyorsa burada öncelikle dinimize aykırı. Bunlar özellikle din kisvesi altında bunu yapıyorlar. Diyanet İşleri Başkanımız da bunu değerlendirerek dinimize ve örfüme aykırı demiştir. Bu duyarlılığı hep birlikte göstermemiz lazım.

- Himmet adı altında para topluyorlar. Bunların makbuzu filan yok nereye gittiği belli değil. 17 Aralık ile 25 Aralık operasyonlarını şerde zaman zaman hayır vardır şeklinde yorumluyorum.

- Burada çok açık net bir şey söyleyeceğim. 10 milyon tablet bilgisayar dağıtacağız. Bu hükümet böyle bir hükümet. Bizim derdimiz Twitter'ın kendisi değil. Bizim derdimiz, Twitter'da ülkemin huzurunu kötü niyetle bozanlara, art niyetlere karaşı. Şimdi bıçağı katilin eline veriseniz adamı öldürür. Neşteri doktorun eline verirseniz hayat kurtarır. Bir takım yazarlar AK Parti itibar kaybetti diye yazıyor. Yok öyle bir şey.

- Sayın Cumhurbaşkanımız böyle bir paylaşım yapmış olabilir. Tweet atmış olabilir. Ama benim bu tür şeyler ile ilgili uğraşacak zamanım yok.
Twitter tepkilerine ise; Kusura bakmasınlar AB önce diğer ülkelere uygulanalara baksınlar. Bu bizim iç meselemiz. Bizdeki iletişim özgürlüğü birçok ülkede yok. Özel hayatın ihlali söz konusu. ABD'de bir merkez dinlendi ayağa kalktılar. Biz de niye böyle yapıyorlar.

-17 ve 25 Aralık ve diğer iddialar 30 Mart seçimleri ile masaya yatıralacak, bu bir istiklal mücadelesidir. Arkadaşlarımız çalışmalarını yürütüyorlar ama yargı şu anda işini yapıyor. Seçimden sonra bir takım adımlar atılacak. İrade hırsızlığı yapanlar 30 Mart'ta yanıtını alacak.

-Kılıçdaroğlu, dürüst değil, doğru konuşmuyor. Bahçeli'nin de kazandığı bir seçim yok. İnşallah yine birinci parti olacağız. Biz lafla, palavra ile değil icraatla varız. Millet bizi takdir ediyor. Pazar günü İstanbul tarih yazdı. 2 milyonu aşkın bir insanla tarih yazdık.

- İstanbul, İzmir ve Anakra'da adaylarımız başa oynuyorlar yine. İzmir'de yaptığımız miting muhteşemdi. Adaylarımızın başarılı olacağına inanıyorum. Bu seçimin başka bir özelliği var. Yerel seçimden çıktı genel seçime dönüştü. İşte bu ahlaki olamayan olaylar bu havayı değiştirdi. Pazar akşamki sonuçları tüm dünya konuşacak.

- Recep Tayyip Erdoğan: Şu anda biz l10 milyon tablet dağıtma hazırlığı içindeyiz. Şu ana kadar yaklaşık 260 bin dağıttık. Okullarımıza etkileşimli tahtaları yerleştiriyoruz. Böyle bir hükümetiz biz. Bizi derdimiz kendisi değil Twitter'in yaklaşımı. Eğer bir ahlaksızlıklar türerde siz buna karşı ülkemi tahrik eden huzurunu kaçıran olaylar karşısında mahkeme kararlarını size göndermemize rağmen siz bunu durdurmazsanız gerekirse bunu kapatabilmektir. Düzelirse sürekli olmaz tabi.

- Bakınız hükümet ve diğer yetkililerin illegal olduğu gerekçesi ile içerik kaldırma taleplerinde toplam 365 talebin 305'i Fransa'dan gelmiştir. Bunu 14 taleple Rusya izlemektedir. Türkiye'den giden toplam talep sayısı 2. En sık talep gelen ülke Amerika. Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen 948 hesap ile ilgili tam 679 talebin yüzde 75'inin karşılanmış olması da ilginç bir rakamı ortaya koymaktadır.

- Almanya'da Ekim 2013 tarihinde Alman hükümetinin talebi üzerine Neo-Nazi hesaplarını engellemiştir. 19 ekim 2012 Cuma günü Fransa'da yazılan ve yayılan Yahudi aleyhtarı ve ırkçı tweet'leri Fransa öğrenciler birlkiğinin konuyu mahkemeye taşıyacağını belirtmesinden sonra harekete geçmiş ve içerikleri siteden kaldırmıştır. Hindistan'da Assam eyaletinde Temmuz 2012 tarihinde başlayan Bodo kabilesi ve Müslümanlar arasındaki şiddet olayları nedeniyle hükümet tarafında ülke genelinde toplu mesajlar yasaklanmıştır. Google, Facebook ve Twitter açıklama yaparak Hint hükümeti ile ortak hareket ettiklerini duyurmuştur. İngiltere'de 2011 yılında çıkan ayaklanmalar sırasında İngiltere başbakanı provokatif içeriklerin paylaşılmasını engellemek amacıyla erişim yasağı getirebileceğini ifade etmiş olayların yatışması üzerine tedbir kararı alınmamıştır.

- Benim ülkemi karıştıranlara karşı bu hukuk tanımazlığınız nedir? Mahkemenin kararı iletiliyor ve hiç duymuyor. Sonra benden nasıl hala iyi niyet beklersin. Bu ülkenin başbakanına birileri kalkacak Başçalan diyecek bakan hırsız diyecek başka bir hakaret var ağzıma almayayım bunu kalkıp bunu kaldırmıyorlar. Bu hesaplar maalesef kapatılmıyor. Böyle olunca bizim yapmamız gereken bu işi düzeltmediğiniz takdirde kesin tavırlıyız ve kapatırız. Bu yasaklara uysunlar biz de sorunu bitirelim.

- Bu bir şirket nedir yani. Bakıyorsunuz zaten bu işin ardında Youtube var. Onların avukatlarıyla çalışıyorlar. Bizim derdimiz biz hukuka sahip çıkacağız. Bu vatandaşımın hakkı hukuku. Ben bu yazarları anlamıyorum. Bizim ülkemiz muz Cumhuriyeti değildir. Diğer ülkelere hangi uygulamayı yapıyorlarsa burayla ilgilide aynı uygulama yapılması lazım. Şu anda bilgilerle ilgili tamam dediler. Ama sayı bir iki tane değil ki şu anda 700'e yakın bu şekilde uygulama var. Bu bildirilenlerle ilgili tavırlarını göreceğiz. Kaldırırlarsa gereği yapılır.

- Biz 12 yıdlır hiç bir şeyden taviz vermedik. Biz bu şekilde buraya geldik. Bunlar 25 Mart diye diye bu istikrarı zedelemeye çalıştılar. Oluşan güveni sarsmak istediler. Yatıyorlar kalkıyorlar kaos oluşturmaya çalışıyorlar. Biz şuan G20 üyesi olduk. Bunu durduk yere yapmadılar. İşte rakamlar ortada. Ülke ekonomisi bakın nereden nereye geldi. Utanamdan diyorki para kaçıyor. Nereye kaçıyor, para Türkiye'ye giriyor. Burası insanı ürküten bir ülke olsa bu kadar yatırım olmaz. Fakat onlar ne yaparlarsa yapsın biz işimizi biliyoruz. Bakın bugün ayın 25 bişi oldu mu? Yarın ayın 26'sı. Başaramayacaklar. Türkiye güçlü.

- Şimdi bakıyorsunuz anamuhalefetin başındaki zat her türlü hakareti yapıyor, ailemize varacak şekilde. Bana bir iftirası var. Nedir? İsviçre bankalarında 13 ayrı gizli hesabı var diye ben de dedim ki varsa ispatın delilin açıkla. Olmayan bir şey söylenir mi? Pensilvanya'ya çok güvendiği için şimdi daha da çok ileri gidiyor. Eğer dürüstsen namusluysan açıkla hadi. Aynı şeyi Kayseri Belediye Başkanıma yaptı. Ne oldu tüm Kayseri'ye sucuk ısmarladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Erdoğan'dan önemli sözler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN