Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bunların yaptıklarını terör örgütü yapıyor'

Paralel yapının Cumhurbaşkanı'nı, Başbakan'ı, bakanları dinlediğini belirten Erdoğan: Bunlar cemaat filan değil, örgüt. Bunların terör örgütünden ne farkı var?

Başbakan Tayyip Erdoğan paralel yapının "30 Mart'tan sonra sizi tutuklayacaklar" diyerek kendi tabanını da korkutmaya çalıştığını ifade ederken, "Biz bu terör örgütünün yöneticilerinin, suça bulaşanların inlerine kadar gireceğiz" dedi. Erdoğan, Kastamonu ve Samsun mitinglerinde şu mesajları verdi:
* YA KİRLİ YA TEMİZ SİYASET: Kirli siyaset diyenler CHP, MHP ve BDP'ye oy versin. Son derece kirli edep ve ahlak dışı, siyaset dışı siyaseti benimsediler. Bu Pensilvanya, siyaseti zehirliyor. CHP onun kuyruğu oldu. MHP'nin de boynuna ipi taktı, istediği yere çekiyor.
n HAYATIMDA VATANIMI SATMADIM: Oslo'daki görüşmeleri Pensilvanya eli ile sızdırdılar, 7 Şubat'ta MİT Müsteşarımızı tutuklamak istediler. Bahçeli dedi ki "İmralı'ya ne söz verdin?" Benim adım Tayyip Erdoğan, hayatımda memleketimi, vatanımı kimseye satmadım.
* TEK ODA İSTİSMARI: Tek odam var diyor. Nasıl tek oda bu? İnsanın hayatında tek oda da olur, genişleyip Pensilvanya'daki gibi saltanat sarayları da olur. "Tek odadan geldim" deme, bunu istismar etme.
* SABAH'IN HABERİNİ ANLATTI: Metro Turizm sahibi açıklama yaptı. Tehdit ettiler. Bize şu kadar para vereceksin, kayıt dışı. Yıllarca yardımcı oldum diyor. Makbuzsuz olan yardımın dışında etmediği için sen misin deyip içeri alıyorlar. Bugün onları açıkladı. Şimdi bunu neyle izah edeceksiniz? Hadi bakalım, Pensilvanya bunu neyle izah edeceksin?
* 30 MART'TAN SONRA İNLERİNE GİRECEĞİZ: Korkutuyorlar, insanlara "30 Mart'tan sonra sizi tutuklayacaklar" diyorlar. 30 Mart'tan sonra, biz bu terör örgütünün yöneticilerinin inlerine kadar elbette gireceğiz. Benim inançlı, ihlaslı kardeşlerim, size karşı asla böyle bir provokasyona izin vermeyiz.
* TERÖR ÖRGÜTÜ YAPMIYOR: Bunlar cumhurbaşkanını da dinlediler, beni de dinlediler, bakanlarımı da dinlediler. Bunlarda ahlak yok. Bunlar cemaat filan değil, örgüt. Bunların terör örgütünden ne farkı var? Bunların yaptığını terör örgütü yapıyor.
* PUSULA UYARISI: Sandıkta da bir oyuna hazırlanıyorlar. Oy kullanacağız pusulanın üzerinde en ufak bir çizik görmeyin, iade edin. "Ben bununla oy kullanmam" deyin.
* CHP SURİYE'Yİ SAVUNDU: Suriye jeti angajman kurallarını ihlal etti. Hava kuvvetlerimize ait jetler gitti ve o uçağı düşürdü. Daha Suriye kendisini savunmadan CHP, Suriye'yi savundu. CHP, MHP, BDP ve Pensilvanya, Baas rejiminin askerleri oldular.
* KILAVUZU KARGA OLANIN: Kılıçdaroğlu diyor ki, İsviçre'de 134 ayrı bankada hesabı varmış Tayyip Erdoğan'ın. Bunda yüz yok, karakter yok. Dedim ki hangi bankadaysa bu hesapları bul çıkar. Eline diline dursun iftira olur da böylesi olmaz hadi açıkla. Kılavuzu karga olanın... Hâlâ cevap yok. Şu anda yeni Ergenekon'un avukatlığını yapan bir kişi var. Ey CHP'liler bu adamın peşinden gitmeyin.
EDEBİM EL VERMEZ: Başbakan'a beddua ediyorlar. Pensilvanya'daki zat, bana uzun lakabını takmış ya. Ey Hoca diye geçinen zat. Allah'ın yarattığı bir insana, orta boyluymuş, uzun boyluymuş, kısa boyluymuş diye tefrik yapmanın bizim inançlarımızdaki yeri bellidir. Sen nasıl hocasın ya? Söyleyeceğim daha ileri şeyler var da, edebim buna yetmez.
STV'YE ORTAK DİYE PARASINI ALMIŞLAR: (Samsun'da, alandaki bir vatandaşa dikkat çekti.) Hacı amcayı da düşünebiliyor musunuz, 50 bin lirasını almışlar. STV'ye ortak etmişler. Kart da burada. İnsanları aldattılar ya. Allah bilir, cennetten bahçe de vermişlerdir. Bunlarda her numara var.

'Ayaklarım yerden kesildi'
Erdoğan'a dua ederken kaydedilen videosu izlenme rekorları kırmasının ardından Başbakan tarafından aranan Ordulu Mahmut Eraslan SABAH'a konuştu. 85 yaşındaki, 5 çocuk, 13 torun sahibi Eraslan "Gece yarısı eşim telefonu verip 'Başbakan arıyor' dedi. Konuşurken ayaklarım yerden kesildi, çok heyecanlandım. Belki daha iyi konuşabilirdik ama heyecandan adeta tutuldum. Allah onu başımızdan eksik etmesin" dedi. Eraslan'ın eşi Hayriye Eraslan ise "Çocuklarımızı okutup okutmadığımızı sordu. 'Halimiz yoktu' dedim. Aslında sağsol kavgasından korkmuştuk. Onu anlatamadım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bunların yaptıklarını terör örgütü yapıyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN