Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülen'e Amerikan istihbaratından MİT uyarısı

Fetullah Gülen'e ait olduğu iddia edilen yeni bir ses kaydı daha yayınlandı.

Giriş Tarihi: 26.3.2014 10:05 Güncelleme Tarihi: 26.3.2014 15:53
Video paylaşım sitesinde yayınlanan ses kaydında Fetullah Gülen Cemaati ile yabancı istihbarat teşkilatlarının yakın ilişkide olduğu iddia ediliyor.
Ses kaydında, Cemaat'in en etkili isimlerinden Mustafa Özcan olduğu iddia edilen kişinin Gülen'e, Pensilvanya'da Milli İstihbarat Teşkilatı'nın faaliyetleriyle ilgili uyarılarda bulunuyor.

Mustafa Özcan olduğu iddia edilen isim, Amerikalı istihbarat elemanı ile Almanya'da yapılan görüşmede kendilerine MİT'in Pensilvanya'daki çiftliği takibe aldığı uyarısı yapıldığını bildirerek Gülen'den, Cemaat elemanlarının daha dikkatli olmalarınının istendiği ifade ediliyor.

Cemaat'in yabancı istihbarat teşkilatlarına Türkiye'nin sırlarını vermeleri karşılığında koruma temin ettikleri iddia ediliyor. Youtube'da Mehmet Özçelik isimli kullanıcı tarafından paylaşılan telefon görüşmesi esnasında MİT için "Doktor Sinan'ın şirketi" ifadesi kullanılırken Doktor Sinan kod adıyla anılan ismin de Cemaat'in MİT sorumlusu olan M. K. olduğu iddia edildi. Almanya'da görüşülen Cemaat elemanı için de Özbek kod adı kullanılıyor.

10 Ekim 2013 tarihli ses kaydı:

M.Ö: Bu Özbek dostumuz varya efendim.

F.G: Evet, biliyorum.

M.Ö: O, bu şeye gitti, sizin oradaki yetkililerle. Bu Almanya'da görüştüler. Zaman zaman görüşüyorlarmış bu şeyle ilgili. Bizim Doktor Sinan Bey'in şirketi varya efendim...

F.G: Evet, evet...

M.Ö: O şirket oraya, onların da dikkatini çekecek şekilde, bazı elemanlar göndermişler. Onun için, orada oturan, orada görünen Türklerin, yani sizn oraya giriş, çıkışlarına biraz daha dikkatli olmalarını şöyle bir şey yapsak, iyi olur dedi.

F.G: Almanya için değil mi?

M.Ö: Değil efendim, sizin orayla ilgili. Oranın yetkililerinin dikkatini çekmiş.

F.G: Evet, pekala.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen'e Amerikan istihbaratından MİT uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN