'Hükümeti düşüreceğiz' dediler

Giriş Tarihi: 26.3.2014

Paralel yapının tuzağıyla hapse girdiğini söyleyen işadamı Galip Öztürk: "17 Aralık'tan sonra Gülen'in adamları gelip, 'Bu işlerin dışında kal, Başbakan seçime giremeyecek' dediler."

Gülenciler'e yaptığı yardımlar karşılığında makbuz isteyince bir anda kendini hapiste bulan işadamı Galip Öztürk 17 Aralık operasyonuna yönelik de çarpıcı açıklamalar yaptı. Öztürk, evine gelen cemaat üyelerinin 25 Aralık'ta hükümeti düşüreceklerini, Başbakan Erdoğan'ın 30 Mart seçimlerine giremeyeceğini söylediklerini anlattı. İşte Öztürk'ün çarpıcı açıklamalarından satır başları:
'HÜKÜMETİ DÜŞÜRECEĞİZ' DEDİLER: Kimse kapımı çalmadı, taa ki 17 Aralık'a kadar. Gülen'in yardımcısı olduğunu bildiğimiz Samsunlu Hoca Mehmet Ali Şengün'ün oğlu Sait ile Fatih isimli bir arkadaşım ve Abdüsselam diye bir muhasebeci birlikte geldiler. "Ortalık çok karışık. Galip Bey, sen bu işlerin dışında kalsan, konuşmasan" dediler. "25 Aralık'ta hükümeti düşüreceğiz. Başbakan 30 Mart'ta seçime giremeyecek" diye söylemle geldiler.
BAŞBAKAN'IN TARAFINDA KONUŞMA: "Olmayan suçlardan cezalar yazılıyor. Yani düşmanca hareket ediliyor. Ama düzeltebilecek tek merci biziz. Lütfen rica ediyoruz. Dosyayı bozduracağız. Başbakan'ın tarafıyla konuşma..." dediler. Ben konuşmamak için söz vermeyince dosyamız eksik bir maddeden mahkemeye geri iade edildi. Üzerime geldiler yine.
GÜLEN'DEN HABERSİZ OPERASYON YAPILMAZ: Hocaefendi'nin haberi olmadan hiçbir işadamına operasyon yapılmadığını, zaten ben 5 yıl öncesinden artık biliyordum. Hatta polisteki atamaların, yargıdaki atamaların, devlet bürokrasisine girecek kişilerin isim listelerinin oradan onaylandığını ben zaten 2009 yılından beri çözmüştüm.
GÜLEN EL ÖPTÜRMEK İSTİYOR: Fethullah Gülen bu ülkenin başına siyasetçi olarak gelmek istemiyor. Bu ülkenin devlet büyüklerine elini öptürmek istiyor. Ama vallahi bütün devlet büyüklerimiz elini öpmeye razı olmak üzereydi. O bedduayı yapınca herkes gerçek yüzünü gördü.
BİRİLERİNİN KONUŞMASI GEREK: Korkmuyorum ama hâlâ endişe içindeyim. Arkadaşlarım, "Konuşma kardeşim. Ne olursun konuşma" diye yalvarıyor bana. Ama ben de bugün Başbakanımız 'Haşhaşiler' diye kendisini ortaya koyarken birilerinin çıkıp konuşması gerektiğini düşünüyorum. Dünyanın kullanacağı maşa haline gelecek bir millet olmak istemiyorum.
İSTİKLAL SAVAŞI VERİYORUZ: Çok iyi bir örgüt. Çok iyi kamufle oluyorlar ve çok dikkat edilmesi gereken bir süreçteyiz. Türkiye ikinci bir İstiklal Savaşı veriyor.
ÇOCUKLARIMI GÜLEN OKULARINDAN ALDIM: Benim 9 çocuğum var, 6'sı orada okudu. Son dört yıldır orada okutmuyorum. 5 yeğenim vardı. Onları da bu sömestrda aldım. Velilerin adına para yatırmadılar. Paraları benim adıma yatırdılar ki sırf ileride intikam alacakları zaman kayıtlarında olması için.
BİLSEYDİM KONUŞMAZDIM: İnanın bir işadamı olarak bu kadar güçlü olduklarını bilseydim, bu kadar çok konuşmazdım. Daha ölçülü olabilirdim, daha dışarıda kalabilirdim. Artık bunlar Türkiye için tehlike olmuştur. Bunlar şu anda devletin tüm birimleri için bir tehlikedir.
AK PARTİ'Yİ YIKMAYA OY İSTİYOR: Gülen'in siyaset yapacağına inanmıyorum. Çünkü böyle bir gücü yok, böyle bir karşılığı yok. Gülen insanlardan sadece CHP'ye oy istemiyor MHP'ye de oy istiyor. Doğu'da BDP'ye oy istiyor. AK Parti'yi yıkmaya oy istiyor aslında. Yani kendine oy istiyor. Bu seçim aslında, AK Parti seçimi değil, CHP, MHP seçimi değil. Bu, devletle Fethullah Gülen'in seçimi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hükümeti düşüreceğiz' dediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN