Başbakan Van'da konuştu

Başbakan Erdoğan, 30 Mart yerel seçimleri kapsamında AK Parti'nin Van mitinginde halka hitap ediyor.

Giriş Tarihi: 27.3.2014 14:06 Güncelleme Tarihi: 27.3.2014 15:09
Başbakan Erdoğan, sesi kısılmasına rağmen Van mitingini iptal etmedi.

Başbakan'ın sağlığını riske ederek mitingde halka hitap etmesi, hem sosyal medyada hem de konuşmayı dinleyen vatandaşlar tarafından büyük takdirle karşılandı.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Eski Türkiye'de yasaklar vardı. Kimlikler, kültürler üzerinde yasaklar vardı. Eski Türkiye'de faili meçhuller, asit kuyuları vardı. Eski Türkiye'de devlet, vatandaşları arasında ayrımcılık yapıyordu. Her gün ocaklara ateş düşüyordu.

Van'da Kürtçe propaganda yapılabiliyorsa, bunun önünü biz açtık.

Biz bunları tehditle yapmadık, tehditlere rağmen yaptık. Biz bunları silahların gölgesinde yapmadık, silahlara rağımen yaptık. Şimdi BDP çıkmış diyor ki, 'AK Parti yapmadı biz aldık' diyor. O zaman soruyorum, neden 90'larda almadınız o zaman? 90'larda da vardınız, neden almadınız? 90'da adeta kan gövdeyi götürürken neden tek bir reform yaptıramadınız?

İşte bu kardeşlik atmosferi birilerini çok ciddi şekilde rahatsız etti. Yıllardır gençlerin kanından beslenen vampirler bundan rahatsız oldu. 'AK Parti nasıl megri (ağlama) der' Biz hayatımızı bunun üzerine kurduk. Yıllardır huzursuzluktan istikrarsızlıktan, ölümlerden beslenenler bundan rahatsız oldu.

Hizmete esere oy verilir. Bunlar sadece ideolojik saiyaset yapıyor.

Kardeşlik atmosferi birilerini çok rahatsız etti.

Pensilvanya'daki zat gençliğinde imkan varken gidip Said-i Nursi'yi ziyaret etmemişti. Neden biliyor musunuz? Kürt olduğu için yanına gitmekten kaçınmıştı. O gün nasıl ırkçıysa bugün de aynı şekilde ırkçı. O gün nasıl insanlara aynı nazarla bakmıyorsa bugün de aynı nazarla bakmıyor. O gün nasıl tahkir ettiyse bugün de senaryosunu yazdığı dizilerle Kürt kardeşlerimi tahkir ediyor. İşte Pensilvanya'daki bu zat, oradaki kurduğu sarayıyla buradaki maşaları aracılığıyla çözüm sürecine, kardeşliğe, barışa saldırıyor.

Sandıklara, oy pusulularına sahip çıkacağız.

Bundan 20 yıl önce bugün, mahalli seçimlerde İstanbul'a büyükşehir belediye başkanı olmuştum.

BDP hizmet üretmez. Varoldukları her yerde benim bölgedeki vatandaşımı çöpe, çamura, kanalizasyonlara, susuzluğa mahkum ettiler. Barış, demokrasi diyorlar bölgede her türlü gerilimi çıkarıyorlar. Van bunları hak etmiyor. Van, bu faşizan baskıyı, bu ayrımcı, ırkçı baskıları hak etmiyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Van'da konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN