Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Cemaat hakkın rahmetine kavuştu"

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "Bu ülkede bir cemaat vardı, bir hizmet hareketi vardı, bir eğitim gönüllüleri hareketi vardı. Bu örgüt, 17 Aralık'ta bu cemaati hakkın rahmetine gönderdi" dedi.

Giriş Tarihi: 27.3.2014 16:35 Güncelleme Tarihi: 27.3.2014 17:35
İşler, Kızılcahamam'da Ankara Caddesi'nde partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 2009'da Kızılcahamam'da bir yol kazası yaşadıklarını ancak 30 Mart'ta bunu telafi edeceklerini söyledi.

Kızılcahamam'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın en çok değer verdiği ilçelerden olduğunu anlatan İşler, ilçede sadece seçimi kazanmak istemediklerini, aynı zamanda büyük bir farkla bunu yapmak istediklerini dile getirdi.

İşler, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve İlçe Belediye Başkan Adayı Muhittin Güney'in ilçe için verdiği sözlerin takipçisi olacağını da belirtti.

"Üçlü olalım, güçlü olalım" dediklerini anlatan İşler, büyükşehir ile ilçe belediyesinin aynı partide olmasının da önemli olduğuna değindi.

İşler, 30 Mart'ta Türkiye'nin kaderinin oylanacağı bir seçim yaşanacağını belirterek, bundan dolayı 30 Mart'ta verilecek mesajın önemli olduğunu kaydetti.

Türkiye'de 3 Kasım 2002'de yeni bir dönemin başladığını dile getiren İşler, bugüne kadar girilen seçimlerden oylarını arttırarak çıktıklarını söyledi. İşler, AK Parti'nin oylarını yükseltmesinden rahatsız olanların karalama kampanyası başlattıklarını ifade ederek, hem içeride, hem dışarıda bu karalamaların sürdüğünü dile getirdi.

Türkiye'de siyasi istikrarsızlık çıkarılmak istendiğini ancak Başbakan Erdoğan'ın şapkasını alıp gidecek biri olmadığını hesap edemediklerini belirten İşler, bugüne kadar dimdik ayakta durduklarını bildirdi.


"ÖZDE MİLLİYETÇİYİZ"

İşler, sözde değil özde milliyetçi olduklarını ifade ederek, bu ülkeyi dış borçtan kurtarmanın da AK Parti'ye ve Başbakan Erdoğan'a nasip olduğunu anlattı.

AK Parti'nin 2023 hedeflerinden de hoşlanmayanların bulunduğunu dile getiren İşler, yaşanılan mücadelenin yeni, daha gelişmiş Türkiye'yi isteyenlerle eski Türkiye'yi isteyenler arasında olduğunu kaydetti.

İşler, 17 Aralık operasyonunun arkasında bir paralel çete bulunduğunu ve bunu yapanların yerli değil yabancı olduğunu dile getirerek, "Biz, hükümet olarak sayın Başbakanımızın kararlı duruşuyla, cesur duruşuyla, bu yapıyla mücadeleyi başlattık. Şimdi, bürokraside gerekli tedbirler alındı, gerekli hazırlıklar yapılıyor ve artık top savcılarda, bundan sonra savcılar harekete geçecek ve bu ülkede işlenen casusluk girişimleri olsun, gayri kanuni işler olsun, bunların hesabı, hepsi teker teker sorulacak" diye konuştu.

Paralel örgütün milleti yıllardır kandırdığını belirten İşler, şöyle konuştu:

"Bu ülkede bir cemaat vardı, bir hizmet hareketi vardı, bir eğitim gönüllüleri hareketi vardı. Bu örgüt, 17 Aralık'ta bu cemaati hakkın rahmetine gönderdi. 17 Aralık'ta cemaat ölmüştür. Artık elde kalan bu paralel yapıdır, bu paralel örgüttür. Budan dolayı bizim mücadelemiz bu paralel örgütle, bu paralel yapıyla. Bu cemaate gönül veren kardeşlerimiz, bu saf, temiz kardeşlerimiz, bizim bu mücadelemizden rahatsızlık duyanlar olduğunu işitiyorum. Bizim temiz, saf kardeşlerimizle bir alıp veremediğimiz söz konusu değil. Onları bu örgüt on yıllardır kandırdı. Kandırma değil onları sömürdü, onların sırtından geçindi. Kaldı ki bu örgüt aynı zamanda 76 milyonun tamamını istismar etti, tamamını sömürdü. Bu millet onların arkasında durdu, maddi ve manevi her türlü desteği verd. Hem yurt içinde, hem yurt dışında faaliyetlerine destek oldu. Biz hükümet olarak 11 yıl içinde onlara vermediğimiz destek kalmadı. Onların en fazla kandırdığı parti iktidarda biziz. Bunu da maalesef itiraf etmek gerekiyor. Ama yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış, onların mumu da 17 Aralık'a kadar yandı ve bu mum söndü. Şimdi Türkiye'nin geleceğini tehdit eden bu çeteyle, bu örgütle mücadelemizi başlattık."

İşler, bu mücadelelerinde diğer partilerin kendileri yalnız bıraktığını ifade ederek, "Biz gücümüzü milletten alıyoruz, milletten" dedi.

Türkiye'yi kurda kuşa yem etmeyeceklerini de vurgulayan İşler, 30 Mart'ta verilecek mesajın da çok önemli olduğuna işaret etti.


GÖKÇEK'TE MİTİNGE KATILDI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kızılcahamam Büyükşehir'e bağlı olmadığında dahi ilçeyi Ankara'dan ayırmadığını belirtti.

Kızılcahamam'da işsiz koymamaya da gayret ettiklerini anlatan Gökçek, bunu da oy almak için yapmadıklarını kaydetti.

Kızılcahamam'da hayvancılığın önemli olduğuna değinen Gökçek, burada "ak keçi" türünü dağıtacaklarını da söyledi.

Gökçek, İstanbul yolu üzerinde olduğu için yol kenarına vatandaşların ürünlerini satabilecekleri bir pazar yeri düşündüklerini ifade ederek, ilçe için yapacakları diğer projeleri anlattı.

Gökçek, bu seçimlerde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için, Kızılcahamamlı Emrullah İşler için ve Muhittin Güney için ve kendi için vatandaşlardan oy istedi.

AK Parti Kızılcahamam Belediye Başkan adayı Muhittin Güney de seçimlerin sonunda Kızılcahamam'dan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a müjde vereceklerini söyledi.

AK Parti'nin Belediye Başkanlığını aldığında şeffaf bir belediyecilik sergileyeceklerini belirten Güney, Kızılcahamam'a çağ atlatmanın gayretinde bulunacaklarını kaydetti.

Güney, Kızılcahamam için yapacakları projelere de değindiği konuşmasında, Kızılcahamam'a Kızılcahamamlılarla çağ atlatacaklarını dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Cemaat hakkın rahmetine kavuştu"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN