Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soylu'dan, Umut Oran hakkında suç duyurusu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran hakkında, 22 Mart 2014'te AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik açıklamalarıyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Giriş Tarihi: 28.3.2014 19:17
AK Parti'den yapılan açıklamada, suç duyurusu dilekçesinin, Soylu'nun avukatı Uğur Kızılca tarafından bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verildiği bildirildi.

Açıklamada, Oran'ın, Erdoğan hakkında, "En otoriter, özgürlük ve demokrasi düşmanı bir diktatör olarak tarihe geçecektir" yönünde beyanda bulunmak suretiyle hakaret suçunu işlediği öne sürüldü.

Umut Oran'ın, "Başbakan Erdoğan'ın seçimden kaçmak için her türlü yolu deneyebileceğini, hatta bunun kendisine suikast düzenletmekten, Türkiye'de bir iç karışıklık yaratmaya kadar uzanabileceği" yönündeki sözlerinin de iftira ve hakaret niteliği taşıdığı savunulan açıklamada, Oran'ın, "Bu hafta yeni gelişmeler olacak. Erdoğan'ın korktuğu başına gelecek. Erdoğan, belki de 30 Mart'ı bile görmeden siyasetten çekilebilir" ifadesini kullanmak suretiyle de tehdit suçlarını işlediği belirtildi.

Açıklamada, Oran'ın, 5237 Sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili maddeleri uyarınca cezalandırılmasının istendiği kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soylu'dan, Umut Oran hakkında suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN