Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: "Atatürk hayatta olsa..."

Giriş Tarihi: 29.3.2014 14:47

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Atatürk'ü istismar etmekle suçlayarak, "Atatürk zaten hayatta olsa senin gibi bir adamı o partinin başına getirmezdi" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında Maltepe'de miting düzenledi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Topbaş ve Maltepe Belediye Başkan Adayı Edibe Sözen ile birlikte halkı selamlayan Başbakan Erdoğan, halktan destek istedi. Mitinge Başbakan Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak ve damadı Berat Albayrak'ın çocukları ile birlikte katıldığı görüldü.

CHP'nin Maltepe'ye 5 yıldır hiçbir hizmet getirmediğini savunan Başbakan Erdoğan, 'Hakikaten başarılı bir belediyecilik yaptıysa oyunuzu yine ona verin ama yapmadıysa bizim irademiz, bizim oylarımız neden bir yerlere ipotekli olsun. Biz aklımızı kiraya vermedik ki. Biz irademizi kiraya vermedik ki. Neden ona verelim. Bana kim hizmet getirirse benim oyum onundur' diye konuştu.

CHP'yi yalancılıkla suçlayan Başbakan Erdoğan, 'Bunlarda yalan var, iftira var, takiyye var, riyakarlık var. Kılıçdaroğlu ikide bir diyor ki 'gençler oyunuz Atatürk partisine.' Bunun adı dört dörtlük istismardır. Atatürk şu anda ebedi alemde yatıyor. Atatürk zaten hayatta olsa senin gibi bir adamı o partinin başına getirmezdi. Çünkü senden bir şey olmaz. Atatürk'e en büyük ihaneti kendisinden sonra gelenler yaptı. İlk ihaneti İnönü yaptı. Türk Lirası üzerinden Atatürk resmini kaldıran, devlet dairelerinden Atatürk posterini kaldıran kim? İnönü. Siz böyle bir partisiniz. Atatürk'ü istismarı bırakın. Bırakın da Atatürk milletin olsun. AK Parti şunun bunun partisi değil, milletin partisi. Bu partinin rotasını millet çizdi. Şu veya bu kişi değil. Tayyip Erdoğan fanidir yarın ölür ama AK Parti'yi yürütecek olanlar var. Biz bu işi böyle inşa ettik. Siz partilerinizi ilkeler üzerine değil de faniler üzerine inşa ederseniz o parti kalıcı olmaz. İlkeler üzerine inşa ederseniz o parti hizmete devam eder' şeklinde konuştu.

Konuşmasında Fethullah Gülen'i de eleştiren Erdoğan şunları söyledi:

'Pensilvanya'dan bir zat çıktı. O da izinde olduğu Bediüzzaman'a asilik yapanlardan bir tanesi. Onu istismar edenlerden bir tanesi. Hayatında bir kere görmüş değil. Ona isyanını öyle ileri noktaya getirmiş ki 'baki gayeler, fani düşünceler üzerine inşa edilemez' diyen Bediüzzaman'a kendisini adeta Mesih, Mehdi ilan etmek suretiyle bunu yapmış. Hayatı CHP'ye karşı olmakla geçen Bediüzzaman'a şimdi tam ters düşmüş. Şimdi SMS atıyorlar 'şu illerde CHP'ye oy verin.' Hani siz siyasetten uzaktınız ne oldu. Tam siyasetin içindeler. Bunların dershanelerinde çocuklarınız varsa alın. Takviye kurslarını biz Milli Eğitim olarak ücretsiz vereceğiz. Bunların okullarında okuyan çocuklarınızı da alın. Devletin okulları bize yeter. Haksız rekabete de fırsat vermeyelim. Söğüşlediler, sülük gibi emdiler. Ama sülük bunların yanında çok faziletli. Çünkü sülük zararlı olan kanı emiyor. Bunlar faydalı olanı emdiler.'

Maltepelilerden yarın sandıkta destek isteyen Başbakan Erdoğan, 'Yarın sandıkta bu CHP'ye Maltepe'de gereken dersi vermeye hazır mıyız. Şurada birkaç saat var. Bunların bugüne kadar Türkiye'de tek başına iktidar oldukları tek partili dönem dışında görülmemiş. Ne zaman çok partili hayata geçildi bir kez iktidar olamadılar. Niye? Bu millet bu CHP'yi iyi tanır. Onlar maalesef akıllarını ve iradelerini kiraya verdiler. İpotek altında' diye konuştu.

Muhalefetin 3. köprüye de karşı çıktığını anlatan Başbakan Erdoğan, 'Yavuz Sultan Selim Köprüsü bunları çıldırtıyor. Çıldırsanız da çatlasınız da patlasanız da biz Türkiye için bunu yapıyoruz. Marmaray'ı yaptığımız gibi. Önümüzdeki yılın sonunda Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü de açıyoruz. Türkiye Atatürk'ün muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefini yakalıyor. Lafla peynir gemisi yürümez. Bana yurt dışında hep devlet başkanları Marmaray'ı soruyor. 'Misafirim olduğunuzda sizi gezdiririm' diyorum. Bu bizim 153 yıllık hayalimizdi. Ecdadımız Abdülmecit bunu düşündü ama bu CHP kafası bunu düşünemedi. Düşünemez. 10. Yıl Marşını söylerler. Marş söylemek benim karnımı doyurmuyor. Demir ağlara ördük. Neyi ördünüz? Atatürk'ten sonra 1 kilometre demir ağınız var mı? Demir ağlarla biz örüyoruz. Ankara-İstanbul, Ankara-Konya, Konya-Eskişehir yüksek hızlı trenleri var. Banliyo sistemlerini yeniledik. Kendi vagonlarımızı üretiyoruz. Eskiden 10 metre raylar üretiyordu Türkiye şimdi 70 metre hem de kaynak sistemiyle. Medeniyet bu' ifadelerini kullandı.

Fethullah Gülen'in iyi bir 'senarist' olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan, 'Aynı zamanda iyi bir holding patronuymuş. Bir tek ceketi varmış başka bir şey yokmuş. Bu ne ceketse CHP de sığıyor, MHP de sığıyor, ananaslar sığıyor, rafineriler sığıyor, milyarlarca dolarlar sığıyor, dershaneler sığıyor, hepsi sığıyor o cebe. Bir tek odada kalmış zavallı. Pensilvanya'daki saray hariç. Bunlar dini dört dörtlük istismar edenlerdir. Fakat oraya gönül veren çok saf temiz kardeşlerime sesleniyorum önce itikadi noktada kendinizi gözden geçirin. Bizim Allah'tan başka kimseye kulluğumuz yoktur. Kim ki ona ters düşüyorsa elimizin tersi ile iteriz. Allah'a itaat konusunda kimseye itaat olmaz. Bunlar dağıtmış. Bunlar şirazesinden sapmış. Ne yaptıklarının farkında değiller. 'O derse doğrudur' diyorlar. Sevgili Peygamberimiz mi o. Kim o? Hani müşrikler Peygamberimiz miraçtan indikten sonra Hz. Ebubekir'e geldiler. Dediler ki 'seninki bir şeyler söylüyor' Hz. Ebubekir'in verdiği cevap; 'O dediyse doğrudur.' Şimdi aynı çerçevede bunlar da ne diyor; 'Pensilvanya dediyse doğrudur.' Bu çok tehlikeli bir şey. Yarın kullanacağınız oy sadece CHP'ye MHP'ye ders değil aynı zamanda Pensilvanya'ya ders olacaktır' şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: "Atatürk hayatta olsa..."
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN