Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP'de yüzler asıldı

Adana ve Mersin'den gelen sonuçlarla yüzlerin güldüğü MHP'de İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerden gelen oy oranları sevinci gölgeledi

Giriş Tarihi: 31.3.2014
MHP Genel Merkezi'nde seçimleri izlemek üzere dev ekran kuruldu. Genel Merkez lobisine kurulan dev ekrana, YSK'dan alınan sonuçlar yansıtılarak partililerin görmesi sağlandı. MHP'nin kendi geliştirdiği 'Tek Çatı' yazılımı ile teşkilatlara şifre verildi ve onların sandıklardan aldıkları oyları, sisteme girmeleri sağlandı. Böylece YSK ile Tek Çatı oyları karşılaştırılabildi.

SEÇİM BURUK GEÇTİ

Genel Başkan Devlet Bahçeli, oyunu kullandıktan sonra Genel Merkez'e geçti ve kendi makamından seçim sonuçlarını takip ederken, genel başkan yardımcıları da yanında yer aldı. İlk sonuçların gelmesinin ardından partide sevinç yaşandı. Akdeniz'den gelen ve Adana, Mersin gibi illerde önde olunduğunun görülmesi sevindirirken, sonrasında İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde beklentinin altında gelen oy oranları sevinci gölgeledi. Partililer de Genel Merkez'i doldurdular. Parti binasının giriş kısmı ve önündeki otoparkta ilk saatlerde yoğun kalabalık gözlendi. Genel Merkez'de yayın şaşkınlığı da yaşandı. Çeşitli kanallarda farklı oy oranlarının verilmesi kafaları karıştırırken, kendi teşkilatlarından gelen oyların ve YSK'nın rakamlarının esas alınması benimsendi. Genel Merkez'e çeşitli seçim çevrelerinden oyların değiştirildiği ya da çalındığı yönünde ihbarlar da geldi. Bu ihbarlar doğrultusunda parti, gönüllü avukatlarını ilgili sandıklara gönderdi.

UMUT VE HÜZÜN BİR ARADA
Yerel seçimlerde yüzde 18 ve üstünde oy bekleyen MHP, 2009'daki oy performansını koruyamadı. MHP, Mersin ve Adana büyükşehir belediye başkanlıklarını alarak moral bozukluğunu aşarken, Orta Anadolu'da da yer yer oy artışlarıyla tabanıyla barıştı. Ancak eskiden MHP'nin kaleleri olarak bilinen illerde AK Parti ipi açık ara önde göğüsledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'de yüzler asıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN