Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yeni Türkiye'nin düğün günü'

Giriş Tarihi: 31.3.2014

Başbakan Erdoğan, seçim zaferinin ardından yaptığı balkon konuşmasında statüko ve kirli kaset siyasetinin kaybettiğini belirterek, "Bugün yeni Türkiye'nin düğün günü" dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 30 Mart yerel seçimleri zaferi sonrası yaptığı balkon konuşmasında "Bugün kimse üzülmesin. Yeni Türkiye kazanmıştır. Bugün yeni Türkiye'nin düğün günüdür" dedi. AK Parti Genel Merkezi önünde toplanan vatandaşları eşi Emine Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan ve kurmaylarıyla el ele selamlayan Erdoğan şunları söyledi
HAİNLERİ TANIDIK: 25 Mart'tan sonra "kaos" dediler. Doğru kaosu gördük, neydi o kaos; bu milletin, devletin, ülkenin ulusal güvenliğine ne yazık ki müdahale ederek, Dışişleri Bakanlığı'nı dinleyecek kadar, ihanet içinde olacak kadar vatan hainlerini bu millet tanıma fırsatı buldu. Ben ne diyordum, "inlerine gireceğiz." Zaman zaman bana bazı basın soruyor; "Balkon konuşması yapacak mısınız?" Tamam da balkondan ne bekliyoruz. Diğer muhalefet genel başkanlarına ya da genel müdürlerine soruyor musunuz? Ne diyecekler yarın ben söyleyeyim: "Biz kazandık."
MİLLETİN MESAJI: Millet sandıkta Türkiye ve dünyaya mesaj verdi: "Biz buradayız. Türk milleti geçilmez. Biz ülkenin sahibiyiz. Millet eğilmez, Türkiye yenilmez" dedi. Biz Türkiye cumhuriyetini sokakta bulmadık.
PENSİLVANYA'YA TESLİM ETMEYİZ: Bu şehitlerin kanı ile yoğrulmuş bu toprakları Pensilvanya'ya veya onun bu uzantılarına asla teslim etmeyiz. Şu anda kaçanlar kaçtı, yarın da kaçanlar olabilir. Bazıları için suç duyurusunda bulundum. Bundan sonra dedim ya, inlerine gireceğiz. Hesabını, bedelini ödeyecekler.
KAYBEDENLER BELLİ OLDU: Bunlar Haşhaşilere rahmet okutur. Bugün aziz milletin sandıkta verdiği mesaj var, milletimiz ülkenin gündeminin siyaset dışı yollardan belirlenmesine tavrını koymuştur. Sandık kimin kazandığından çok, kimin kaybettiğini gösterir. Bugün ahlak dışı siyaset kaybetmiştir, kaset iftira montaj ve çamur siyaseti kaybetmiştir. Ellerinizde bu kasetler olmasaydı siz bu seçimlerde ne konuşacaktınız, biz eser, proje konuştuk. Bunlar kaset montaj konuştu.
OSMANLI ŞAMARI: Statüko bugün ağır bir darbe almıştır. Adı konmamış ittifaklar kaybetmiştir, vesayetin her türlüsüne milletten tam bir Osmanlı şamarı inmiştir. Millete tepeden bakan küçümseyen, hakaretler yapan kibir bir kez daha sandıkta yenilmiştir. Harflerinden kan damlayan o manşetleri atanlar var ya bugün bir kez daha kaybetmiştir. Ey Pensilvanya buradaki yandaşları medya sermaye, hani siz demokrasinin karşısına konumlandırılmıştınız, ne oldu. Bugün demokrasi, irade kazandı. Ne oldu. Burada siyaset dışı mesajlarla Türkiye'ye rota çizmeye kalkanlar bugün kaybetti. Şantaj kaset montaj siyaseti bugün yerle bir olmuştur. Kimin ne meselesi varsa siyasetle çözme yoluna gitmelidir. Sadece sandıkta çözme yoluna gitmelidir.
MUHALEFETE ÇAĞRI: Muhalefete açık çağrı, bu seçim sonrasında da neticeleri analiz edeceğiz. Bunu niye 55 yapamadık, şimdi bunu konuşacağız. Bunları konuşup neticeye bağladıktan sonra bu yola eksikleri gidererek sizlerle devam edeceğiz. Muhalefet de sandığın mesajını değerlendirmeli.
YENİ TÜRKİYE VURGUSU: Artık eski Türkiye yok, yeni Türkiye var. Eski siyaset muhalefet tarzı ile asla yönetim biçimi olmaz, yeni Türkiye'nin yeni muhalefet ihtiyacı açıktır. Türkiye'nin 77 milyonla aynı dille konuşan muhalefete ihtiyacı var. Sadece iktidarın Türkiye'yi kucaklaması yetmiyor. İstismar siyaseti artık son bulmalıdır. Muhalefet aynaya bakmalı kendilerine sorular sormalı, yaptıkları hataların farkına vararak ders çıkarmalı.
TÜRKİYE MENFAATİ DİYELİM: Ey muhalefet. Ey bu muhalefete gönül veren vatandaşlarım. Türkiye'nin ali menfaatleri her şeyin üstünde olsun. Türkiye'yi hep beraber yüceltelim. Türkiye'ye saldıranlar bugün hayal kırıklığı yaşamıştır. Milletin içinden çıkan ama bu millete ihanet eden taşeronlar milletin ne kadar aziz olduğunu görmüştür. Millet istiklaline uzanan elleri sandığa gömmüştür.
TUZAKLAR BOZULDU: Millet sinsi planları, ahlaksız tuzakları bugün bozmuştur, milletin sağduyusu, feraseti; desiselere ve hilelere galebe çalmıştır. Rabbim bu aziz milleti korusun diye dua ediyorum, bu millet ümmetin umududur. Rabbim bu milleti doğru yoldan ayırmasın.
TEMİZLEYECEĞİZ: Hangi kurumumuza girmişlerse, 35 senedir nereye sığmışlarsa sızmışlar. Şimdi bunları hukuk içinde ayıklama zamanı gelmiştir. Artık bu tür şebekeleri ne bu millet ne biz hoşgörü ile karşılarız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yeni Türkiye'nin düğün günü'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN