Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birlik, hizmet, istikrar, ısrar

AK Parti'de başarının anahtarına ilişkin ilk değerlendirme: Daima hizmet sloganı; birlik-beraberlik mesajları; vatandaşın istikrar talebine yanıt; Erdoğan'ın kısık sesle mitinge devam etme kararında somutlaşan ısrar

Giriş Tarihi: 2.4.2014
AK Parti'nin iktidarını bir kez daha teyit ettiği seçim zaferinin detayları netleşmeye başladı. Partinin yaptığı ilk değerlendirmeye göre vatandaş istikrara ve yatırımlara oy verdi. Seçim sonuçlarından memnun olan Erdoğan kurmaylarına talimat vererek, "Aynı performansı Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerde de bekliyorum" dedi. Geçtiğimiz pazar gerçekleştirilen yerel seçimlerde büyük başarı kazanan AK Parti'de seçimlere yönelik ilk analizler de yapılmaya başlandı. AK Parti kurmayları tarafından başarının fotoğrafı çekilirken, seçim sürecinde vatandaşın en çok neden etkilendiği de masaya yatırıldı. Yapılan analizlerde vatandaş, montaj kaset siyasetini reddetti ve Başbakan Erdoğan'ın seçimleri milli mücadele olarak nitelendirmesi vatandaşta karşılığını buldu. Yine mitinglerde kullanılan 'Dik dur eğilme bu millet seninle' 'Daima millet, daima hizmet' sloganları da vatandaşlardan olumlu not alırken, vatandaşı günlük hayatını etkileyen yatırımlar da AK Parti'ye oy olarak geri döndü.
SES KISIKLIĞINA RAĞMEN MİTİNG: Başbakan Erdoğan, yoğun seçim mitingi nedeniyle yaşadığı ses kısıklığına rağmen programlarında aksatma yapmadan il il gezerek meydanlarda vatandaşlarla buluşması Erdoğan'a ilgiyi artırdı. Seçim mitinglerinde kullanılan şarkılar oyların AK Parti'ye verilmesinde etkili olan diğer etkenlerden biri oldu. Özellikle Başbakan Erdoğan'ın mitinglerde kendisini anlatan Dombra şarkısı ile vatandaşı selamlaması yine bu şarkı eşliğinde çekilen klibin televizyonlarda yayımlanması oyları etkiledi.
BAYRAK REKLAMI ZİRVE YAPTIRDI: Seçimlerin son haftasında karanlık bir elin Türk bayrağını yere indirmek istemesi ve vatandaşların bayrağın yere düşmemesi için verdiği mücadeleyi anlatan reklam filmi büyük ses getirdi. Bu reklam filmi özellikle kararsız vatandaşların oyunun AK Parti'ye kaymasına neden oldu.
HER İL RAPOR HAZIRLAYACAK: Seçim çalışmalarının sonuçlarına ilişkin her il rapor hazırlayarak Genel Merkez'e gönderecek. Bu raporlar parti kurmayları tarafından masaya yatırılacak ve eksiklikler giderilerek, önümüzdeki iki seçim çalışmasında teşkilatların aynı hataları yapmasının önüne geçilecek.

AYNI PERFORMANSI İSTEDİ

Başbakan Erdoğan, kurmaylarıyla ilk seçim değerlendirmesini aynı akşam AK Parti Genel Merkezi'nde yaptı. Alınan başarılı sonuçtan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Erdoğan, kurmaylarına, teşkilata ve partililere teşekkür etti. Erdoğan, "Aynı performansı Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerde de bekliyorum" dedi. AK Parti'nin hem oylarını hem de belediye sayısını artırması, bugüne kadar oy oranı düşük olan kıyı bölgelerinde oy patlaması yaşaması başta Başbakan olmak üzere partide herkesin yüzünü güldürdü. Kaynaklar, yerel seçimlerde izlenen yöntemin önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde de kendileri için yol haritası olacağını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birlik, hizmet, istikrar, ısrar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN