Türkiye'yi ayağa kaldıran olayda ilginç şüphe!

Dışişleri Bakanlığı'ndaki dinlemeyle ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Giriş Tarihi: 4.4.2014 13:24 Güncelleme Tarihi: 4.4.2014 13:25
Akşam gazetesi, Bakanlıktaki dinlemeyle ilgili ilginç bir iddia ortaya attı.

Türkiye'yi sarsan Dışişleri Bakanlığı'ndaki dinlemeyle ilgili herhangi bir belgeye ulaşılmazken iddialara göre;Bakanlıktaki dinleme karadan değil havadan yapıldı.

Akşam gazetesinde yer alan haber şöyle:

5 YIL ÖNCE GELDİ

TSK birimlerinden edinilen bilgilere göre, dünyanın en ileri izleme, dinleme ve takip cihazı olan bu süper alet, yaklaşık 5 yıl önce Türkiye'ye getirildi. Ancak hiçbir resmi envantere kaydedilmedi ve Genelkurmay Elektronik Sistemleri Komutanlığı (GES) tarafından kullanıldı. Zaman zaman başka askeri istihbarat birimleri de kullanmaya devam etti. Türkiye'nin en yüksek kapasiteli ve en gelişmiş dinleme sistemlerini bünyesinde barındıran GES, bütün envanter varlığıyla birlikte Ocak 2012'de Milli İstihbarat Teşkilatı'na (MİT) devredildi.

ENVANTERE KAYDEDİLMEDİ

Ancak zaten kayıtlarda yer almayan bu süper cihaz MİT'e verilmedi. Devrin gerçekleştiği sıralarda cihaz, Hava Kuvvetleri İstihbaratı birimlerince kullanılıyordu. Bugüne kadar da Türkiye'yi sarsan tüm kritik dinlemeler bu cihaz üzerinden yapıldı. Şimdi istihbarat birimleri bu cihazın nerede olduğuna ve dinlemeleri nasıl yaptığına yönelik ipucu arıyor.

KİMSE ALMAK İSTEMEDİ

TSK, MİT'e bile devredilmeyen cihaza sahip olmanın sakıncalarını gördü ve kurtulmanın yollarını aradı. Havacılar cihazı önce Jandarma İstihbarat'a vermeye çalıştı ancak başarılı olamadı. Başka birimler de istemeyince, zaten envanter de hiçbir kaydı olmayan cihaz ortadan kayboldu!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'yi ayağa kaldıran olayda ilginç şüphe!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN