Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel yapının 1 Mayıs planı

Paralel yapının Diyarbakır ve Şırnak gibi illerde 1 Mayıs kutlamalarına sızacak provokatörler kanalıyla olay çıkarıp, çözüm sürecini baltalamayı planladığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 15.4.2014
17-25 Aralık darbe girişimleri ve yerel seçimlerde hükümeti devirme projelerinde başarılı olamayan paralel örgüt, şimdi de çözüm sürecini hedef alacak provokasyonlar peşinde. İstihbarat birimleri, paralel yapının 1 Mayıs'ta özellikle Şırnak ve Diyarbakır merkezli bölgesel provokasyona hazırlandığını belirledi. Paralel yapılanmanın bölgede 1 Mayıs'ta gerçekleştirmeye çalışacağı ve çözüm sürecini hedef alacak provokasyonun ayrıntıları ise şöyle:
Doğu ve Güneydoğu'da 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutlayanların arasına eğitimli provokatörler sızdırılacak. Silahlı provokatörler polislere yönelik ateş açacak.
Polisin gözaltı ve müdahalesiyle birlikte kışkırtılacak çocuklar ve marjinal gruplar devreye sokularak başlatılacak provokasyon, önce bölge ardından ülke çapına taşınmaya çalışılacak.

PROVOKASYON İÇİN YENİ İTTİFAK

Paralel medya ve uzantıları ise tahrik edici yayınlarla insanları sokağa çekerek provokasyona dahil edecek.
Twitter'dan "Polis Kürtlere Saldırıyor" ve "Kürtler Polise Saldırıyor" kampanyası yürütülüp gerginlik körüklenecek.
Asıl amaçsa provokasyonları cumhurbaşkanlığı seçim sürecine kadar devam ettirmek.
Gülen Örgütü, 1 Mayıs'ta gerçekleştirmeyi planladığı provokasyon için yeni kirli ittifaklar kurmaya çalışıyor. DHKP-C ve Halk Cephesi başta olmak üzere DEV-YOL, MLKP, DSİH, MLSPB, SDP gibi marjinal örgütlerin arasından sızan paralel yapı mensupları, Doğu ve Güneydoğu'da başlatılmak istenen provokasyonu Batı'ya taşımak için görevlendirecek. Provokasyon için hedef ilin de Şırnak ve Diyarbakır olduğu vurgulanıyor. Provokasyon çıkarılması planlanan Şırnak'ta Gülen Örgütü İmamı olarak görev yapan D.K., Şırnak'ta paralel yapılanmaya yakın Kardelen A.Ş.'de Genel Müdürlük yaparak kamufle oluyor. Gülen Örgütü'nün Şırnak'taki kurumlarının tamamından sorumlu olan D.K. talimatları bizzat Örgüt'ün Türkiye imamlarından olan A.A.'dan alıyor. Gülen Örgütü'nün Şırnak yapılanmasında lojistik destek, örgütlenme, alım-satım, karşılama sorumlusu olarak ise H.S.Ş. görev alıyor. H.S.Ş., devlet ihalelerini Şırnak'taki cemaatçi iş adamlarının almasını sağlıyor.

'ÇÖZÜME SAHİP ÇIKACAĞIZ'
Mazlum-Der Diyarbakır Şube Başkanı Abdurrahim Ay, çözüm süreci ve paralel yapının provokasyon girişimleriyle ilgili olarak, "Biz bir insan hakları örgütü olarak süreçle ilgili her türlü gelişmeyi ve sürece karşı bölgede gerçekleşecek her olayı inceliyoruz. Sürece karşı eylemlerin boşa çıkmasını sağlamak hususunda mücadele edeceğiz" dedi. Ay, bölgedeki "paralel provokasyonlar"dan da örnekler verdi:
"15 Mart 2014 tarihinde Silvan'da Barış ve Demokrasi Partisi'ne ait afiş ve pankartları yaktıkları iddia edilen şüphelilerden 2 kişinin uzman çavuş olduğu ortaya çıktı.
27 Şubat 2014'te HüdaPar'ın Urfa Suruç ilçe seçim bürosunun duvarına "Bijî Serok Öcalan" yazarken suçüstü yakalananların polis olduğu tespit edildi.
Van'daki siyasi parti teşkilatlarına farklı zamanlarda saldırılar gerçekleşmesi, cemaatin çözüm sürecine yönelik hareketleri olarak kabul ediliyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel yapının 1 Mayıs planı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN