Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"17 Aralık'ı yapan ekip bana da tezgâh kurdu"

Avrasya Feribotu'nu kaçıran Muhammed Emin Tokcan'dan paralel yapı polisine suç duyurusu

Giriş Tarihi: 28.4.2014
Avrasya Feribotu'nun 18 yıl önce kaçırılması olayının faili Muhammed Emin Tokcan Başbakan Erdoğan'a olan sevgi ve sempatisi sebebiyle paralel yapının kendisine türlü kumpaslar kurduğunu belirterek sahte ihbar mektupları ile mağdur edildiğini kaydetti. Savcılığa suç duyurusu yapan Tokcan, dilekçesinde önce sahte bir mektup ile hakkında Yahudi İşadamlarına suikast planladığı gerekçesiyle Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldığını kaydetti. Tokcan, böyle bir şey planlamadığı ortaya çıkınca bu kez dosyasının Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne aktarıldığını ve sahte ihbarla tutuklandığını ifade etti. Terör ve Organize polislerinin kendisini Yahudi İşadamları ile bir hesabı olmayacak kadar iyi tanıdığını dile getiren Emin Tokcan, "Paralel yapının yaptığı pek çok operasyonda başvurduğu isimsiz ihbarlar ve metotlar yoluyla bana da operasyon yapılmıştır. Bana bu operasyonu yapan ekip 17 Aralık operasyonunu yapan, devlet harici yerlerden talimat alan bu ekip özel bir ekiptir" dedi.

'OLMAYAN SUÇ...'
Paralel yapıya yakın Organize Şube ekinin kendisi hakkında olmayan suçları varmış gibi gösterdiğini kaydeden Muhammed Emin Tokcan, özel yetkili mahkemenin hukuk dışı gerekçelerle bugüne dek kendisini tahliye etmediğini, Selam Örgütü soruşturmasına da adının karıştırıldığını ve güya örgütün silahlı kanadı gibi hakkında soruşturma yürütüldüğünü belirtti. "Özel ekibin çalışma yapmış olması hedeflenen sonucun hiç de sıradan bir çete operasyonu olmadığının bir göstergesidir. Eğer plan tutsaydı ben ve arkadaşlarım Selam Örgütü'nün silahlı kanadı olarak kamuoyuna aksettirilip linç edilecektik" diyen Tokcan, paralel yapı diye nitelendirilen ve dış destekli diye tabir ettiği örgüt hakkında şikâyetçi oldu. Şikâyet ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Muhammed Emin Tokcan 2 yıl önce 16 kişi ile birlikte tutuklanmıştı. Soruşturmayı MİT savcısı olarak da bilinen İstanbul Cumhuriyet Savcısı Sadrettin Sarıkaya yürütmüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"17 Aralık'ı yapan ekip bana da tezgâh kurdu"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN