'Cumhurbaşkanlığı için adayım Erdoğan'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, A Haber'de Murat Akgün'ün gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Giriş Tarihi: 29.4.2014
Arınç yapılan istişarelerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı adayı görmek istediğini yazdığını belirterek, "12 yıl başarılı bir başbakanlıktan, güçlü bir liderlikten sonra, Türkiye'ye bunca faydalı, olumlu hizmetlerini gördükten sonra, böyle bir makamı, şühpesiz Sayın Gül ile konuştuktan sonra, kendisinin aday olmasını ve birinci turda da yüksek bir oyla seçilmesini arzu ederiz. 3 dönem kuralı değişmemeli" dedi. Cumhurbaşkanı Gül'ün siyaset düşünmediği yönündeki açıklamalarıyla ilgili "Ayeti kerime" değil diyen Arınç'ın konuşmasından satır başları şöyle:
20 İSİM SAYARIM: (Erdoğan'ın Köşk'e çıkması durumunda ne olacağı soruyla ilgili) Başbakanlığa vekalet edecek, büyük kongrede genel başkan olacak, 2015 seçimlerine AK Parti'yi götürecek size 20 isim sayarım. Parti içinde bu işi yapacak çok kabiliyetli, halkta karşılığı, birikimi, siyasi tecrübesi olan çok insan bulunur.
BAŞKANLIK BOŞ DEĞİL: (Erdoğan'ın bir dönem daha Başbakanlık yaptıktan sonra başkanlık sistemi ile Cumhurbaşkanlığını devralacağına ilişkin soru üzerine) Bu da bir iddiadır, hem de boş bir iddia değildir.
PARALEL YAPI: Paralel yapıyla mücadeleye muhalefet de destek vermeli. Kurt gövdenin içine girmişse mücadelenin ne kadar zor olduğunu tahmin edebilirsiniz. Karşınızda olsa, ne yaptığını açıkça bilseniz, suç delilleri çok açık bir şekilde ortaya konulmuş olsa, onun hakkından gelmek yargı yoluyla mümkün olabilir.
YOL KAZASI: (Anayasa Mahkemesi Haşim Kılıç'ın konuşmasıyla ilgili) "Sayın Başbakanımızı üzmüştür, hükümetimizi hedef almıştır. Buna bir yol kazası olarak bakmamız lazım, yoksa öyle kocaman kocaman manşetlerle tarihin çöplüğüdür şudur budur gibi kelimeleri kullanmak bile çok yanlış.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Cumhurbaşkanlığı için adayım Erdoğan'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN