Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diyarbakır'da 1 Mayıs coşkusu

Diyarbakır'da 1 Mayıs, Memur-Sen'in İstasyon Meydanı'nda, TÜRK-İŞ, KESK, DİSK ve TMMOB'un ise Dağkapı Meydanı'nda düzenleyeceği etkinlikle kutlanacak.

Giriş Tarihi: 1.5.2014 10:33
Diyarbakır'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Dağkapı ve İstasyon meydanında yapılacak kutlamalar öncesi hazırlıklar tamamlandı.

Memur-Sen'in "Emek, Dayanışma, Kardeşlik ve Medeniyet Buluşması" temasıyla gerçekleştireceği kutlamanın yapılacağı İstasyon Meydanı'nda hazırlıklar sona erdi.

TÜRK-İŞ, KESK, DİSK ve TMMOB'un Dağkapı Meydanı'ndaki programı ise saat 12.00'de başlayacak. İki ayrı etkinlik nedeniyle Diyarbakır Valiliği Yenişehir ilçesindeki çok sayıda cadde ve sokağın trafiğe kapatıldığını duyurdu.

Memur-Sen'in organize ettiği etkinlik alanında görevlilerin sahne kurma ve pankart asma çalışmaları tamamlandı. Etkinliğe katılmak için gelenler güvenlik güçlerince yapılan üst aramasından sonra alana alınıyor.

"Emek, Dayanışma, Kardeşlik ve Medeniyet Buluşması" temasıyla düzenlen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu'nun da katılacağı kutlamada 1 Mayıs bildirisi Türkçe, Kürtçe, Arapça ve İngilizce okunacak. Etkinlikte halk oyunu gösterilerinin yanı sıra Grup Yürüyüş de konser verecek.

TÜRK-İŞ, KESK, DİSK ve TMMOB'un Dağkapı Meydanı'ndaki kutlamasına katılacaklar ise Eğitim-Sen Şubesi ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünden toplanıp, meydana yürüyecek.

Kesk Dönem Sözcüsü Uğur Yaman, AA muhabirine, valilik ile yaptıkları görüşme sonucunda Dağkapı Meydanı'nda kutlama izni aldıklarını belirterek, "Alanda toplanıp basın açıklaması yapılacak ardından müzik programı gerçekleştirilecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır'da 1 Mayıs coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN