Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Twitter yola geliyor

Giriş Tarihi: 1.5.2014

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Twitter'ın 16 mahkeme kararını uyguladığını, 10 mahkeme kararının 'yolda' olduğunu söyledi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Twitter'la gelinin son noktayı basınla paylaştı. Sudan Ulusal Ekonomi ve Maliye Bakanı Bader Eldin Mahmoud Abbas ve Sudan Tarım ve Sulama Bakanı İbrahim Mahmoud ile görüşmesi sonrası basının sorularını yanıtlayan Elvan, Twitter'la İrlanda'da görüşmelerin sürdüğünü söyledi. Twitter'ın bugüne kadar uyguladığı mahkeme kararları hakkında da açıklamada bulunan Elvan, "Biliyorsunuz 5 mahkeme kararı uygulanmıştı. 11 mahkeme kararı daha Twitter tarafından uygulandı. Toplam 16 mahkeme kararı bugüne kadar uygulanmış durumda" dedi. 10 mahkeme kararının da değerlendirme aşamasında olduğunu söyleyen Elvan, Mayıs ayı ortalarında BTK ile Twitter yetkililerinin, İrlanda'da bir araya gelerek askıda kalan konuları görüşeceklerini ifade etti. Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattının da mayısın ikinci yarısında hizmete gireceğini belirten Elvan, Hazine'nin borç üstlenimine ilişkin yönetmelikle ilgili basında çıkan haberleri de değerlendirerek, "3'üncü havalimanına Hazine garantisi verildiği" iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

ABBAS: OKULLARA MÜDAHALE EDERİZ
Sudan Ulusal Ekonomi ve Maliye Bakanı Abbas da, Sudan'da bulunan ve Fethullah Gülen'e bağlı olan okulların kapatılıp kapatılmayacağını soran gazeteciye yanıt verdi. Eğitim sektörünün özelleştirildiğini söyleyen Abbas, "Fakat bu özgürlüğü dost bir ülke ile ilişkilerimize zarar verecek şekilde suistimal eden olursa, hükümetimiz böyle bir şeye kesinlikle izin veremez. Bazı gruplar Türkiye ile Sudan'daki politik düzeni bozmaya çalışıyor. Size şunun garantisini vermek isterim ki bu tür yaklaşımlara hiçbir şekilde izin verilmeyecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Twitter yola geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN