Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İkimiz aramızda bir karar vereceğiz

Giriş Tarihi: 3.5.2014

Cumhurbaşkanlığı seçimi için birçok adayın çıkacağını söyleyen Gül, "Başbakan ve ben söz konusu olduğumda, Köşk adaylığı için ikimiz arasında bir karar vereceğiz" dedi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili kimin aday olacağına ilişkin Başbakan Erdoğan ile kendisinin karar vereceğini söyledi. Zonguldak Valiliği'ni ziyaretinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül, şunları kaydetti: "Birçok aday olacak. Kararı halk verecek. Sayın Başbakan ve ben söz konusu olduğumda, ki başka adaylar şüphesiz söz konusu olacak, bu kararı biz, hangimizin aday olacağıyla ilgili ikimiz arasında bir karar vereceğimizi söyledik ama herhalde Sayın Başbakan da istişare yapma ihtiyacı var çünkü bazı istişareler yapıyor. Seçimlerin kuralları belli, demokrasinin temel bütün unsurları memleketimizde geçerli. Takvim bildiğiniz gibi işleyecek ve neticede muhakkak ki adaylar çıkacaklar, halk kimi istiyorsa ona karar verecek. Bundan dolayı herhangi bir şekilde Türkiye'de bir siyasi risk, herhangi bir şekilde gerilim veya beklenmeyen bir olay beklememek gerekir. Sabırla takip etmek gerekir."

'TOPRAĞIN ALTINDA DA TERLEMEYİ BİLİRSİNİZ'
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Zonguldak'ta incelemelerde bulundu. Valiliğe gelişinde vatandaşlar tarafından karşılanan Gül, Zonguldak'ın emeğin başkenti olduğunu belirterek, "Sadece toprağın üstünde değil toprağın altında da terlemenin ne olduğunu en iyi siz bilirsiniz" dedi. Gül, Kozlu Maden Ocağı'nı da ziyaret etti. Beyaz madenci kıyafeti giyen Gül, sorunlarını dinlediği madencilere "Allah kolaylık versin" diye seslendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkimiz aramızda bir karar vereceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN