CHP'nin 4 eski bakan önergeleri reddedildi

CHP'nin, eski bakanlar Muammer Güler, Erdoğan Bayraktar, Egemen Bağış ve Zafer Çağlayan hakkında verdiği Meclis Soruşturma Komisyonu kurulmasına dair önergeler kabul edilmedi.

Giriş Tarihi: 6.5.2014 10:51 Güncelleme Tarihi: 6.5.2014 10:51
TBMM Genel Kurulu'nda, CHP'nin, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, AB eski Bakanı Egemen Bağış ve eski Bakanı Zafer Çağlayan hakkında verdiği soruşturma önergesi reddedildi.

GÜLER ÖNERGESİ 259 OYLA REDDEDİLDİ

TBMM Genel Kurulu'nda, CHP'nin, eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler hakkında verdiği Meclis Soruşturma Komisyonu kurulmasına dair önerge kabul edilmedi.

Önerge üzerinde konuşmaların tamamlanmasının ardından gizli oylama yapıldı.

Oylamaya, 404 milletvekili katıldı. Güler hakkında ayrıca bir soruşturma komisyonu kurulması, 143 kabul oyuna karşı, 259 oyla reddedildi. 1 çekimser, 1 de boş oy çıktı.

BAYRAKTAR ÖNERGESİ 264 OYLA REDDEDİLDİ

TBMM Genel Kurulu'nda, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar hakkında Meclis soruşturması açılması kabul edilmedi.

Bayraktar, CHP'nin hakkında verdiği soruşturma önergesi üzerine konuşma hakkını kullanmadı. Önerge üzerinde konuşmaların tamamlanmasının ardından gizli oylama yapıldı. Oylamaya, 421 milletvekili katıldı. Bayraktar hakkında ayrıca bir soruşturma komisyonu kurulması, 151 kabul, 2 boş, 2 geçersiz, 2 çekimser oya karşılık 264 oyla reddedildi.

Genel Kurul'da, daha sonra CHP'nin, eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler hakkında verdiği soruşturma önergesinin görüşmelerine geçildi.

BAĞIŞ ÖNERGESİ 267 OYLA REDDEDİLDİ

TBMM Genel Kurulu'nda, CHP'nin AB eski Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Egemen Bağış hakkında verdiği Meclis soruşturması açılması önergesi, 170 kabul oyuna karşı 267 oyla reddedildi.

CHP'nin, Bağış hakkında verdiği önergenin görüşmelerinin tamamlanmasının ardından gizli oylamaya geçildi.
Gizli oylamaya katılan milletvekilinden 170 milletvekili kabul, 267 milletvekili ret, 3 milletvekili de çekimser oy kullandı; 3 oy ise geçersiz çıktı.

ÇAĞLAYAN ÖNERGESİ 274 OYLA REDDEDİLDİ

TBMM Genel Kurulu'nda, CHP'nin Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan hakkında verdiği Meclis soruşturması açılması önergesi, 174 kabul oyuna karşı 274 oyla reddedildi.

CHP'nin Çağlayan hakkında verdiği önergenin görüşmelerinin tamamlanmasının ardından gizli oylamaya geçildi. Gizli oylamaya katılan 453 milletvekilinden 174 milletvekili kabul, 274 milletvekili ret, 4 milletvekili de çekimser oy kullandı, bir oy ise boş çıktı. Böylece CHP'nin Çağlayan hakkında verdiği soruşturma önergesi reddedilmiş oldu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'nin 4 eski bakan önergeleri reddedildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN