Erdoğan, nişanlısının öldürdüğü kadın için 'Yüreğim yanıyor' dedi

Giriş Tarihi: 6.5.2014

Başbakan Tayyip Erdoğan, Muğla'da nişanlısı tarafından dövülerek öldürülen Banu Kesler (26) için, "Yüreğim yanıyor" dedi. Erdoğan'ın bu ifadesini Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada paylaştı.

Cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçların cezasını artıracak kanun değişikliğinin en kısa sürede TBMM'ye gönderileceğini belirten Arınç, "Çocuklara karşı işlenen bir suçtan dolayı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alanlar bundan sonra 39 yıl, müebbet alanlar 33 yıl cezaevinde kalacak" dedi. Arınç, Bakanlar Kurulu'nun ardından şunları söyledi:
BATAKLIĞI KURUTALIM: Bu suçlar kendiliğinden ortaya çıkmıyor. Artış mutlaka var. Bunun toplumsal sebeplerine eğilmemiz lazım. Gençlerin bu suçlarla karşı karşıya gelmesine yol açan bir zemin varsa, mücadele etmemiz lazım. Yoksa cezaları ne kadar artırırsanız artırın bazıları bilerek ve isteyerek bu suçları işlemeye devam edecektir. Önce bataklıkları ortadan kaldırmamız lazım.
İDAM GELMEYECEK: İdamın yeniden getirilmesine gerek olmadığını düşünüyoruz. Caydırıcı noktada ceza süratle verilebilir, bunlar bugün yarın dışarı çıkacakları inancını kaybederlerse, caydırıcılık bakımından fevkalade yerinde olur diye düşünüyorum.
CEZA 39 YILA ÇIKIYOR: Cinsel saldırı suçlarından hapis cezasına mahkum olanların şartlı salıverilme süreleri iki bölü üç oranından üç bölü dört oranına çıkarılmaktadır. Çocuklara karşı işlenen bir suçtan dolayı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alanlar bundan sonra 30 yıl yerine 39 yıl, müebbet hapis cezası alanlar 24 yıl yerine 33 yıl ceza infaz kurumlarında kalacaktır.
BAŞBAKAN'IN SÖZLERİ: Başbakanımız bugün (dün) yüreğinin yandığını ifade etti. Bir edepsiz adam, bir cani, karısını sokak ortasında döve döve öldürmüş. Kamuoyu bunun cezasız kaldığını mı düşünüyor, cezasının az mı kaldığını düşünüyor?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan, nişanlısının öldürdüğü kadın için 'Yüreğim yanıyor' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN