Gülen'in yeğenine 'hâkimi tehdit' davası

Fethullah Gülen'in esrarengiz ilişkileri ile gündeme gelen yeğeni Kemalettin Gülen, bir hâkimi "Seni sürdürürüm" diye tehdit ettiği iddiasıyla yargılanacak

Giriş Tarihi: 8.5.2014
Fethullah Gülen'in avukat yeğeni Kemalettin Gülen bir hâkimi tehdit ettiği için yargılanacak. Talep ettiği yönde karar vermediği gerekçesiyle hâkimi duruşma salonunda, "Seni sürdüreceğim" diye tehdit ettiği belirtilen Gülen ağır ceza mahkemesine çıkacak. Danıştay cinayeti tetikçisi Alparslan Arslan'ın arkadaşı olması ile gündeme gelen ve Ergenekon davası kapsamında ifadesinde başvurulan Kemalettin Gülen şimdi de İstanbul Anadolu Asliye 5. Ticaret Mahkemesi Hâkimi Pervin Gök Ermerak'ı tehdit ettiği iddiasıyla gündemde. Kemalettin Gülen'in söz konusu mahkemede takip ettiği bir dosyanın duruşması sırasında Ermerak'a hoşuna gitmeyen bir karar vermesi üzerine, "Sizi buradan sürdüreceğim, göreceksiniz. Sizi buradan gönderteceğim" dediği iddia edildi. Hâkim Ermerak'ın şikâyetçi olması üzerine soruşturma yapan savcılık, şikâyeti yerinde görerek Kemalettin Gülen hakkında iddianame hazırladı. İddianamede Gülen'in Ermerak'ın tehdit ettiği 3 tanığın da bu anlara şahit olduğu belirtildi.

DANIŞTAY TETİKÇİSİYLE BAĞI

Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan, ifadelerinde Kemalettin Gülen'i suçlamıştı. Arslan, Fethullah Gülen'in yeğeni Kemalettin Gülen'in Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden arkadaşı olduğunu söyledi. Dava Ankara'da görülürken, Arslan'ın Danıştay üyelerinin fotoğraflarının bulunduğu gazeteyi kendisine Gülen'in verdiğini söylemesi üzerine Gülen, Arslan'ın akli dengesinin yerinde olmadığı gerekçesiyle dilekçe verdi. Yeğen Gülen'in Danıştay 2. Dairesi'nin kamu kurumlarında başörtüsünü yasaklayan kararından sonra, bu kararı veren 2. Daire Başkanı Mustafa Birden'i evinden telefonla arayarak küfrettiği de iddia edildi. Ayrıca Danıştay saldırısından bir hafta önce Arslan'ın Gülen'in bürosuna gittiği, burada Gülen'in Arslan'a, hâkim Birden'in adresini ve telefonunu verdiği ileri sürüldü. Kemalettin Gülen ise hakkındaki iddialar nedeniyle mağdur olduğunu öne sürerek Ergenekon davasına müdahil olmak için başvurdu. Talebi reddeden mahkeme, Gülen'i 26 ve 28 Temmuz 2011 tarihlerinde Silivri'deki mahkemede 2 gün boyunca tanık olarak dinledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen'in yeğenine 'hâkimi tehdit' davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN