Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'dan Feyzioğlu'na sert yanıt: 'Senden hiçbir şey olmaz'

Giriş Tarihi: 10.5.2014 15:26 Güncelleme Tarihi: 10.5.2014 15:50

Afyonkarahisar'da konuşan Erdoğan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na yönelik olarak, "Anayasa profesörüymüş, ne olursan ol. Eğer sen dürüst konuşmuyorsan, bütün ifadelerini dürüstlük üzerine değil de yalan üzerine inşa ediyorsan, senden hiçbir şey olmaz, istediğin kadar profesör ol." dedi.

Başbakan Erdoğan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun Danıştay'ın 146. Kuruluş Yıldönümü'nde yaptığı konuşma esnasında 'Edepsizlik yapıyorsun' diyerek salonu terk etmişti. Yaşanan bu gelişmenin ardından AK Parti 22. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın açılışın konuşan Erdoğan, Feyzioğlu'nu sert bir şekilde eleştirdi.

İŞTE ERDOĞAN'DAN FEYZİOĞLU'NA İLK CEVAP


"Siyaseti çok seviyorsan, çık siyaset meydanına kendini ispat et." diyen Erdoğan, "Bir kısım şakşakçılar var malum, onlar da alkışlıyor, ondan da tatmin oluyor." dedi. Danıştay Başkanı'nın 25 dakika konuştuğunu ifade eden Erdoğan, "Başkan 25 dakika konuşacak, sen orada 1 saat konuşacaksın, böyle şey olur mu?" ifadelerini kullandı. Feyzioğlu'nun Van depremi ile ilgili söylediği şeyler hakkında da konuşan Erdoğan, "Van'la ilgili orada tamamen yalan bir ifade kullanıyor." dedi.

Başbakan Erdoğan şunları söyledi: "Van ile ilgili tamamen yalan bir ifade kullanıyor. 'Biz Van'da kiracılara ev vermedik.' Bir defa konuyu bir öğren. Biz Van'da yaklaşık 18 bin konut yaptık. Bunların içerisinde öncelikli olan nedir? Ev sahiplerine konutlarını vermektir. Biz ev sahiplerinin konutlarını verdik. Artan konutlarımızı da kiracı olanlara kura ile sattık. Bunun dışında orada kiracılardan konut sahibi olmak isteyenler TOKİ orada konut yapmaya devam edecek. TOKİ konutlarından gider alırlar. Bunlar orada konut sahibi değildi ki. Sen nasıl hukukçusun?''
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan Feyzioğlu'na sert yanıt: 'Senden hiçbir şey olmaz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN