Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Bozdağ'dan Feyzioğlu'na veryansın

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu'nun sözlerinin siyasi polemiklerle dolu bir konuşma olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 11.5.2014 00:21 Güncelleme Tarihi: 11.5.2014 02:04
Bozdağ, Feyzioğlu'nun konuşmasının içinde gündemin dışında çok konular içerdiğini belirterek "Belli ki başkan kendi geleceğine ilişkin hesaplar içinde böyle bir toplantıda patlamış. Ama bu tür konuşmaların yeri orası değil. Danıştay Başkanı 25 dakika konuşurken nezaketen çağrılan ve konuşması için15 dakika süre verilen Barolar Birliği Başkanı ise bir saatten fazla konuştu." dedi.

Bekir Bozdağ satır başları ile şunları söyledi:

Türkiye'nin bugün bulunduğu noktada kimsenin Türkiye'nin yönetimine balans ayarı verme hakkı yoktur. Bugün adeta siyasete ayar verme şeklinde konuşmuştur. Yeni Türkiye'de buyurgan bir uslupla siyasete ayar verme tamamen kapanmıştır. Artık yeni Türkiye'de hukukun gerekleri yerine getirilecektir.

Konuşma içerisinde bir sürü konu açıklanıyor ancak o toplantıda buna cevap verme imkanı yok. Oysa ben beklerdim ki Barolar Birliği Başkanı avukatların durumunu, yargının durumunu dile getirsin. Bunlar dururken hiç üzerine olmayan konularda açıklamalarda bulundu.

Yargıda açıklama döneminin kapandığını düşünüyorduk. Ama malasef gördüğümüz kadarıyla birileri eski Türkiye'yi hortlatma gayreti içinde. Ama artık Türkiye'de milletin iradesi hakim olacaktır.

Kendisinin bir çatıya oynadığı konuşuluyor. Bugün Cumhurbaşkanlığı için çatı adayı söz konusu. Ahmet Necdet Sezer de böyle bir konuşma sonrası siyasetçilerin adayı olmuştu. Feyzioğlu da Ahmet Necdet Sezer gibi bir rol kapma peşinde.

Başbakan konuşmayı sonuna kadar dinlemiş, herkesin kendi programı var ve birileri ile görüşmesi gerekiyor. 15 dakika konuşması gereken kişi sanki bir partinin genel başkanı gibi Van depreminden alakalı alakasız bir yığın konuya değiniyor. Başbakan Erdoğan'ın tavrı son derece yerindedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Bozdağ'dan Feyzioğlu'na veryansın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN