Gülenciler gasp etti paralel savcı örttü!

Giriş Tarihi: 14.5.2014

Gülen grubu tarafından mağdur edilen dershane sahibi savcılığa koştu. Ancak "Başbakan'ın dolduruşuna gelme" diyen savcı, dosyayı sumenaltı etmek istedi

Erzurum'da paralel yapı tarafından mallarına el konularak borçlandırıldığını öne süren dershane sahibi, şikâyetçi oldu. Ancak savcı, işadamını korkutarak dosyayı kapatmak istedi. Mağdur işadamı durumu bu kez BİMER'e yazınca, hem ilk iddiaları hem de savcı hakkında soruşturma başlatıldı.

"BAŞBAKAN'IN DOLDURUŞUNA GELME"
Erzurum'da dershane işleten C.Ü., iddiaya göre Gülen grubuna bağlı paralel yapı tarafından dolandırıldı, mal varlığı gasp edildi, çok büyük miktarda borçlandırıldı. İşadamı, şubat ayında polise şikâyette bulundu. Ancak işadamı, 12 gün sonra savcılığa çağırılarak şikâyetinden vazgeçmesi istenince şok yaşadı. İşadamına göre şikâyetlerini dikkate almayan savcı H.A., kendisini paralel yapıya karşı gelmemesi konusunda uyararak, "Başbakan'ın dolduruşuna gelme, Gülen grubuyla uğraşma, sonunda sen kaybedersin" diye tehdit etti. Savcının olayı araştırmak yerine, şikâyeti geri çekmesi konusunda kendisini tehdit etmesi üzerine C.Ü. konuyu bu kez Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) yazdı. Şikâyetin yönlendirildiği Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı da savcı hakkında soruşturma başlattı. Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu da savcı H.A.'yı ifadeye çağırdı. Ayrıca işadamının mal varlığının gasp edildiğine dair iddialarla ilgili de soruşturma açıldı.

'HAKKIMI ARAMAMI ENGELLEDİ'
İşadamı C.Ü., 2 Nisan 2014'te BİMER'e yazdığı dilekçede, yaşadığı süreci özetle şöyle anlattı: "Bütün mal varlığımı hukuka aykırı şekilde elimden alan, onlarca yıl yaşasam bile ödeyemeyeceğim bir borç sarmalı içine şahsımı sokan, Paralel Yapı- Cemaat ve uzantılarını polise şikâyetimden 12 gün sonra, Cumhuriyet Savcısı H.A. tarafından ifadeye çağrıldım. Savcı H.A.'nın, tehdit edici tavrı ile karşılaştım. Bana 'Başbakan'ın dolduruşuna gelme, sonra suçlu duruma düşersin. Boşuna kendini yorma, git sakin sakin yerinde otur' dedi. Kurulan tezgâhla insanların mağdur edildiği, hakkını aramaya kalkan insanların, tehdit ve şantajlarla susturulmaya çalışıldığı durumun bir örneğini yaşadım. Hem beni dolandıranlar hem de dosyayı sümenaltı ederek hakkımı aramama engel olanlar hakkında şikâyetçiyim."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülenciler gasp etti paralel savcı örttü!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN