Tüm hayatları gibi ölümleri de bir oldu

Askerliğini aynı birlikte yapan, çifte düğünle dünyaevine giren İsmail ve Süleyman'ın mezarı başında ailesi ağıt yakıp gözyaşı döktü.

Giriş Tarihi: 17.5.2014
Soma'daki maden faciasında can verenlerden ikisi de doğduklarından beri yolları hiç ayrılmayan 32 yaşındaki ikizler İsmail ve Süleyman Çata'ydı. Oğullarının mezarının başında feryat eden anne-baba, "Hep 'ölüm bizi ayıramaz' derdiniz, ayırmadı işte" diyerek ağıt yaktı.

ANNENİN FERYADI

Tek yumurta ikizi İsmail ve Süleyman Çata, aynı okullarda eğitim aldı, aynı anda aynı birlikte askerlik yaptı, madende de 11 yıl önce aynı gün işe başladı. 4 yıl önce de çifte düğünle dünya evine giren ve aynı vardiyada yan yana çalışan ikizlerin cesetleri birbirlerine sarılmış olarak bulundu. Çata kardeşler, gözyaşları arasında yan yana kazılan mezarlarda toprağa verildi. İki evladını kaybetmenin acısıyla yanan anne Sevim Çata, "Ben şimdi sizsiz ne yaparım. Ayrılmayın diye mezarlarını bile yan yana yaptım. Keşke bu kadar birbirinizi sevmeseydiniz de vardiyalarınızda ayrılsaydınız. Bu acıya ben nasıl dayanırım?" diyerek gözyaşlarına boğuldu. Gözüyaşlı baba Ahmet Çata ise, "Çocuklarım 'bizi ölüm bile ayıramaz' diyorlardı. Ayırmadı da" diye konuştu. Bir oğlu olan Murside ile ikiz kızları olan Fatma Çata da eşlerinin mezarları başında gözyaşlarına boğuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüm hayatları gibi ölümleri de bir oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN