Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alp Gürkan hakkında bomba iddia!

Soma faciasının yaşandığı kömür madeninin sahibi Alp Gürkan hakkında yakalama kararı çıkarıldığı iddia edildi.

Giriş Tarihi: 20.5.2014 13:48 Güncelleme Tarihi: 20.5.2014 14:01
Soma Holding Genel Müdürü Ramazan Doğru'nun sahte imza açıklamasının ardından soruşturmanın seyri değişti. Soma Madenciliğin sahibi Alp Gürkan için yakalama kararı çıkarıldığı iddia edilirken, yeni gözaltılar bekleniyor.

SOMA SORUŞTURMASINDA YENİ İFADE DALGASI

Soma'da 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasıyla ilgili Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru'nun yetki belgesindeki imzanın kendisine ait olmadığını açıklaması, soruşturmanın seyrini değiştirdi. Şimdi Soma Holding'in patronu Alp Gürkan ve bu kararda imzası bulunanların da bilgisine başvurulmak üzere arandıkları ileri sürüldü.

Olayla ilgili tutuklanan 8 kişi arasında bulunan Genel Müdür Ramazan Gürkan ifadesinde, yetkinin kendisinde olduğunu gösteren Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu'nun 'yetki devri' kararındaki imzasının sahte olduğunu ileri sürdü. Bunun üzerine 'sahte imza' gündeme geldi ve savcının denetimli serbestlik kararı istediği Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan da tutuklandı.

YENİ DALGA BEKLENİYOR

Soruşturmayı yürüten savcılar şimdi bu Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu'nun 'yetki devri' belgesinde imzası bulunan diğer isimlerin ve imzanın sahte olup olmadığının peşine düştü.

Tutuklanan Can Gürkan'ın babası ve Soma Holding'in patronu Alp Gürkan ve imza sahibi diğer yönetim kurulu üyelerinin de bilgisine başvurulmak üzere arandıkları ileri sürüldü.

İKİ ADRESTE BULUNAMADI

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Eğer aldığım bilgi doğru ise Alp Gürkan hakkında yakalama kararı çıkarıldı, ilk gidilen iki adreste bulunamadı" ifadelerini kullandı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alp Gürkan hakkında bomba iddia!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN