Haydi Türkiye Soma'ya el ver

Giriş Tarihi: 23.5.2014
Formula İstanbul Yatırım AŞ. (FİYAŞ) faciada yakınlarını kaybeden madenci ailelerine 5 milyon lira nakdi bağış yapma kararı aldı.
İstanbul polisi ve polis muhabirleri de Soma'ya duyarsız kalmadı. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok'un başlattığı "Polis ve Polis Muhabirleri Soma İçin El Ele Yardım Kampanyası" 20 Haziran'a kadar sürecek.
İstanbul Minibüsçüler Esnaf Odası'na bağlı 60 hatta çalışan 2500 minibüsçü bir günlük gelirini Soma'ya bağışladı. Araçlara afişler asıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı liderliğindeki okul öncesi eğitim çalışmasının Soma'da da hayata geçirileceğini söyleyen UNICEF İletişim Bölümü Başkanı Sema Hosta, "Afetlerden sonra okula gitmek bir çocuk için hayatın normale dönmesinin en önemli adımıdır" dedi.
Namık Ekin (72), 24 saatte 178 ton ağırlık kaldırarak en çok devamlı ağırlık kaldıran en yaşlı sporcu rekorunu kırmaya çalışacak. Emekli SAT komandosu Ekin, 20 Haziran'da deneyeceği rekoru Soma'daki şehit madencilere adayacağını ve sponsor desteklerini madenci ailelere bağışlayacağını açıkladı.
Shaia Hotels Kuşadaşı Golf&Spa Resort'ün ana sponsorluğunda Kuşadası'ndan start alan ve 3 gün süren 17. Batı Anadolu Klasik Rallisi ile rallinin galasında yapılan bağış kampanyasından elde edilen gelir, Soma'da hayatını kaybedenlerin yakınlarına bağışlandı.
Sivas'ta anaokullarında düzenlenen okul öncesi şenlikleri kapsamında öğrenciler devlet büyüklerine mektup yazdı. 4 yaşındaki Feryal Arslan ise mektubunu Soma'da maden kazasında hayatını kaybeden madencilerin çocuklarına yazdı.
Samsun'da Düşevi Oyuncuları tiyatro grubu, "Sıfırdan Sonra" adlı oyunu madenci bareti takıp sahneledi, oyunun gelirini ise Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenlerin çocuklarının eğitimine harcanması için bağışladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haydi Türkiye Soma'ya el ver
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN