Uğur Kurt'un cenazesi Okmeydanı Cemevi'nde

Okmeydanı'nda dün yaşanan olaylarda kafasına isabet eden kurşunla hayatını kaybeden Uğur Kurt'un cenazesi Okmeydanı Cemevi'ne getirildi.

Giriş Tarihi: 23.5.2014 14:29
Okmeydanı Cemevi'nde toplanan vatandaşlar, Uğur Kurt'un vurulduğu noktayı banklarla çevirdi ve üzerine beyaz örtü örtüldü. Savcının incelemesi için delillerin yok olmamasını amaçlayan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkan Ercan Geçmez, "İki gündür savcıyı aramamıza rağmen savcı buraya tespit için gelmiyor. Görüntü o ki delilleri karartmak istiyorlar. Savcıyı ısrarla bekliyoruz. Olay cemevi avlusu içerisinde gerçekleşti. Biz savcı gelinceye kadar arkadaşımızın kanının olduğu yerdi bir işlem yapmayacağız" dedi.

Avukat Ebru Timtik ise, savcını bir an önce olay yerine gelerek delilleri tespit etmesi ve koruma altına alması gerektiğini belirterek, "Avukat arkadaşlarımız konu ile ilgili başsavcı vekilinin yanına gittiler. Yine cevap alamadılar. Yazılı bir dilekçe ile derhal delilerin korunmasını talep ettiler. İstanbul Barosu bazı görüşmeler yaptı. Sonuç olarak bir savcı atandı. Polisleri şikayetçi olduğu dosyanın savcısı da aynı. Biz de bunların ayrı soruşturulması gerektiğin düşünüyoruz. Asıl önemli olan delillerin toplanması. Savcı bey delilleri toplamaz ise bunları kamera ile kayıt altına alacağız. Hem dosyaya sunacağız hem kendimiz muhafaza edeceğiz. Vurulduğu yer belli, düştüğü yer belli. Eğer hedef gözetilerek ateş edilmişse ki dar bir açıdan bu mümkün bunun ancak uzun namlulu bir silahla yapılmış olabileceğini öngörüyoruz. Bu sadece bir yorum. Sekme olabileceğinden bahsediliyor. Kurşunun sekebileceği iki yer var ama burada kurşun izi görmedik. Adli Tıp otopsi yaptı. Mermi çekirdeğinin hafif bir deformasyona uğradığını bunun da ancak kemiğe çarpması sonucu olabileceği söylendi. Mermi çekirdeği alındı. Savcı bunları yapmazsa biz yapacağız" ifadelerini kullandı.

SAVCI HASAN YILMAZ OKMEYDANI CEMEVİ'NDE

Savcı Hasan Yılmaz, Okmeydanı'nda dün yaşanan olaylar sırasında Uğur Kurt'un başından vurularak hayatını kaybettiği cemevine geldi. Savcı Yılmaz'ın incelemeleri sürüyor.

Okmeydanı'nda dün başlayan gösteriler sırasında Okmeydanı Cemevi'nin avlusunda bulunan Uğur Kurt nereden geldiği belli olmayan bir kurşunla boynundan yaralanarak ağır yaralanmıştı. Kaldırıldığı hastanede dün akşam saatlerde hayatını kaybeden Uğur Kurt'un vurulduğu yerde savcılık tarafından bir inceleme yapılmamıştı. Avukatlar ise Uğur Kurt'un vurulduğu cemevi bahçesindeki alanın üzerine örtü örterek savcılık incelemesi için beklemeye başlamıştı.

Soruşturmayı yürütmekle görevlendirilen savcı Hasan Yılmaz, öğle saatlerinde Okmeydanı'na geldi. Aile yakınları ve avukatlarla görüşen savcı, olay yerindeki incelemelerine başladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uğur Kurt'un cenazesi Okmeydanı Cemevi'nde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN