Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AFAD'dan deprem sonrası flaş açıklama

Giriş Tarihi: 24.5.2014 13:42 Güncelleme Tarihi: 24.5.2014 14:11
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Ege Denizi'nde meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depremin ardından Gökçeada ve Edirne'de bazı binaların çatılarında ufak çaplı hasarların bildirildiğini, depremin herhangi can kaybına neden olmadığını açıkladı.

Depremin ardından AFAD sarsıntıların devam ettiğini açıkladı. AFAD'dan yapılan açıklamaya göre, "İlk depremin ardından en büyüğü 5,5'lik 20 artçı oldu" denildi.

HASARLI YAPILARI KULLANMAYIN

AFAD Deprem Dairesi Gökçeada depremi konusunda yazılı açıklama yaptı.

AFAD Türkiye Deprem Veri Merkezi'nden alınan verilere göre depremden sonra büyüklüğü 3 ile 5.3 olan onlarca artçı depremin meydana geldiğini belirten AFAD, "Artçı deprem aktivitesi yoğun olarak devam etmektedir. Depremin şiddeti 7 olarak ölçülmüştür" dedi.

AFAD depremin başta Çanakkale, Edirne ve İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi'nde şiddetli olarak hissedildiğini, Gökçeada ve Edirne'de bazı binaların çatılarında ufak çaplı hasarlar bildirildiğini, herhangi bir can kaybı olmadığını kaydetti. AFAD, "Deprem açısından oldukça aktif olan Çanakkale ili birinci derecede tehlikeli deprem bölgesindedir. Bölgede aletsel dönemde meydana gelen bazı depremler 1912 M=7.2 Şarköy Mürefte, M=6.3, M=6.3 Şarköy Mürefte, 1953M=7.2 Yenice-Gönen, 1975 M=5.0 Ezine, 1975 M=5.5 Gelibolu, M=5.4 Biga depremleri son yüzyılda meydana gelen en büyük depremlerdir" açıklaması yaptı.

Başbakanlık AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı, deprem bölgesindeki hasarlı yapıların kullanılmaması yönünde gerekli önlemlerin alınmasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AFAD'dan deprem sonrası flaş açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN